אביגדור ליברמן ויאיר לפיד חתמו על הסכם עודפים

אחרי תקווה חדשה וימינה, גם יש עתיד וישראל ביתנו הודיעו על חתימת הסכם עודפים לקראת הבחירות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בטבת תשפ"א

אביגדור ליברמן ויאיר לפיד חתמו על הסכם עודפים-ערוץ 7
לפיד במליאת הכנסת
צילום: דני שם טוב/דוברות הכנסת

מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן ומפלגת יש עתיד של יאיר לפיד הודיעו הערב (שני) על חתימת הסכם עודפים בין המפלגות, לקראת הבחירות לכנסת ה-24.

''לאחר הסכמות בין מפלגות ישראל ביתנו ויש עתיד נקבע שיחתם הסכם העודפים בין המפלגות לבחירות הקרובות", נכתב בהודעה משותפת של לפיד וליברמן.

מוקדם יותר היום נחתם הסכם עודפים בין יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער.

הסכם עודפים הוא הסכם בין שתי רשימות בבחירות הקובע שסכום קולותיהן ייחשב ביחד בקביעת מספר המנדטים המוקצים להן. לאחר קביעת מספר המנדטים המשותף, מחולקים המנדטים ביניהן לפי גודלן היחסי.

בתוך כך, מפלגת הבית היהודי מנהלת מגעים להצטרפות לרשימת ימינה ולריצה עימה בבחירות לכנסת.

"אנו מנהלים משא ומתן עם ימינה לריצה משותפת והשבת האחדות לציונות הדתית. השיחות עם בנט מתנהלות ברוח טובה, מתוך כוונה לאחד את השורות ולפעול למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל כבעבר. אנחנו מקווים לסגור עם בנט בקרוב", לשון הודעת המפלגה.

השר הרב רפי פרץ אמר, "שמח על המגעים עם ימינה ושר הבטחון לשעבר נפתלי בנט. כמו שאמרתי תמיד, הציונות הדתית צריכה להתאחד ולרוץ יחד. אין מקום לפיצולים. מקווה שבימים הקרובים תהיה בשורה".

במפלגת ימינה לא הגיבו לדברים לפי שעה וגם באיחוד הלאומי אמרו כי אינם מכירים מגעים כאלה.

בחדשות 12 דווח אמש על קשיים במגעים בין בצלאל סמוטריץ׳ ונפתלי בנט על רקע דרישת יו"ר האיחוד הלאומי לקבל 4 מקומות בשמיניה הראשונה ברשימת המפלגה.

סמוטריץ' גם דורש התחייבות שבנט יעדיף ממשלת ימין בעוד שבנט רוצה להחליט לאחר הבחירות בהתאם לנתונים שיהיו נכונים אז.