שידרו רק "חצי פוטין" – וייענשו

תקלה טכנית או מחאה פוליטית? ראשי תחנת טלוויזיה ייענשו לאחר ששידרו את נאום השנה החדשה של פוטין, אך הציגו רק חצי מפניו על המסך.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ' בטבת תשפ"א

שידרו רק "חצי פוטין" – וייענשו -ערוץ 7
ולדימיר פוטין
צילום: רויטרס

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נשא נאום לאומה לקראת השנה החדשה שהועברה בכל תחנות הטלוויזיה ברוסיה, אך בתחנת הטלויזיה KasKad TV בקלינינגרד הופיע על המסך רק החצי התחתון של פניו של פוטין, בעוד החלק העליון של פניו הוסתר.

ראשי תחנת הטלויזיה דחו את הטענות כי מדובר במחאה פוליטית כנגד הנשיא וטענו כי מדובר בתקלה טכנית וזמן קצר לאחר תחילת שידור נאומו של פוטין קטעו את השידור שהועבר גם באתר האינטרנט של התחנה.

"בעיות בתמונה במהלך שידור נאום ראש השנה של ולדימיר פוטין נגרמו כתוצאה מתקלה טכנית בחדר השידור. חקירת האירוע נמשכת. מי שאשם ייענש. קבוצת המדיה KasKad מביעה התנצלות כנה בפני הצופים", נמסר בהודעת תחנת הטלויזיה.

ברוסיה האשימו את ראשי התחנה כי לא מדובר בתקלה טכנית אלא במחאה פוליטית מכוונת, מאחר ודקות ספורות לפני נאומו של פוטין שודר בתחנה נאום לקראת השנה האזרחית החדש של המושל המקומי, אנטון אליכנוב, שעבר ללא בעיות טכניות.

פוטין ניצל את נאום השנה האזרחית החדשה, שהיה הארוך ביותר בתקופתו כנשיא וארך שש דקות, על מנת לעודד את אזרחי רוסיה להתגבר ביחד על מגיפת הקורונה.

"הנגיף המסוכן החדש השתנה והפך לחלוטין את אופן החיים, העבודה והלימודים המקובלים, ואילץ אותנו לבצע תיקונים ושינויים בתוכניות רבות. אבל כזה הוא העולם שלנו, שבלתי נמנע מלהתמודד מול נסיונות שונים. היום חשוב במיוחד להאמין בעצמנו, לא לסגת אל מול קשיים, לשמר את אחדותנו, מכיוון שזה הבסיס להצלחה המשותפת העתידית שלנו. אני בטוח שנתגבר על הכל ביחד, נשקם ונשמור על חיים נורמליים ונמשיך לפתור משימות שעומדות בפני רוסיה", אמר פוטין בנאומו.