התחלואה זינקה: עיריית פתח תקווה סגרה את בית הספר בית יעקב - רוטשילד

בעקבות העלייה בתחלואה התקבלה ההחלטה בעיריית פ"ת לסגור את בית הספר בית יעקב (רוטשילד). נסגרו גם כיתות במוסדות לימוד נוספים.

ערוץ 7 , כ' בטבת תשפ"א

התחלואה זינקה: עיריית פתח תקווה סגרה את בית הספר בית יעקב - רוטשילד-ערוץ 7
מחלקת קורונה
צילום: דוברות שערי צדק

עיריית פתח תקווה סגרה את בית הספר 'בית יעקב' (רוטשילד) בעיר, בשל העלייה בתחלואה בקרב תלמידות בית הספר

לאחר שהתקבלה חוות דעת משפטית החליטה העירייה לסגור את בית הספר במרכז העיר ממחר (שלישי) עד ליום שישי הקרוב.

בנוסף נסגרו כיתות יא-יב במוסד החינוכי לבנות "הילדסהיימר", וכן נסגרו כמה כיתות בתלמוד תורה 'דרך ישרים.

היועצת המשפטית לעירייה, עו"ד שרית גרינבאום, קבעה כי "מחובתה ומאחריותה של העירייה להורות על סגירה קצרה וקצובה בזמן של בית הספר בית יעקב".

היא ציינה כי "מאחר ומבוקשת סגירה זמנית וקצובה של בית ספר אחד בלבד (בית יעקב), לצורך ביצוע הערכת מצב משום שכל ובטרם תגיע ההתפרצות לממדים רחבים עוד יותר, וכאשר קיימות אינדיקציות רבות אשר מחזקות פעולה, הרי שהדבר עומד לטעמי באמות המידה המנהליות הנדרשות".

"לעירייה קיימות חובה ואף סמכות מכוח הוראת חוק ראשית שנקבעה בפקודת העיריות, לבצע כל פעולה הנדרשת לצורך שמירה על בריאות הציבור, וכי בנסיבות המקרה דנן נראה כי הפעולה המבוקשת הינה מידתית, סבירה ועומדת באמות המידה המנהליות הנדרשות, ולפיכך מדובר בפעולה אפשרית ואף מתבקשת מצד העירייה".

ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג: "לא ניתן לפוליטיקה קטנה לנצח את בריאות התושבים היקרים. מבדיקה שעשינו, הורי התלמידות מזוהים לחלוטין עם הצורך המיידי לקטוע את שרשרות ההדבקה, בגלל החשש מהתפרצות התחלואה במוסד, ולנוכח התפרצות התחלואה בת"ת 'ברכת יעקב' הסמוך לו בשכונה, המשמש את ילדי אותם המשפחות.

''לאור זאת, פעלנו בתחילת השבוע לסגור את בית הספר בית יעקב (רוטשילד), אך החלטה זו נתקלה בפעילות חסרת אחריות של כמה עסקנים קטנים-מגזריים, שבמקום לסייע להורדת התחלואה בקרב בני הקהילה, בחרו הם דווקא להתסיס חלק מההורים נגד סגירת בית הספר, ולחבל בכך דרך חבריהם במפלגה הארצית, כשכל מטרתם היא הרס ואבדון בריאותי של הציבור, לשם ניסיון פופוליסטי עלוב לגרוף את אהדת הציבור.

"בערים אחרות התקבלו החלטות קשות ומורכבות מזו שקיבלנו, בין היתר על סגירה מוחלטת של מוסדות החינוך החרדי והכללי או את חלקן, ולמרות זאת לא נשמעה אף לא ציוץ של התנגדות, ובטח שלא הונפקו נגד אותן החלטות חוות דעת משפטיות מגמתיות שסותרות אותן. לעומת זאת בעירנו – אם המושבות, העיר השלישית בגודלה במספר התלמידים, כ-80 אלף במספר, בעת שבאנו לסגור בית ספר אחד... מתוך מאות הפועלים כרגיל, קמה זעקה מזויפת, משל היינו בתחילתה של 2020 והקורונה עודנה אגדה.

"נמשיך לשרת את הציבור ונדאג לביטחונו בריאותו ורווחתו, מבלי להתייחס לרעשי רקע פוליטיים ופופוליסטיים, כי אלה תמיד היו ותמיד יהיו, ותועלת לעולם לא תצמח מהם", הוסיף גרינברג.