נתניהו דוחק ברב רפי פרץ: "תחבור לבנט וסמוטריץ', אל תוותר"

ראש הממשלה שוחח עם יו"ר הבית היהודי והפציר בו להתחבר לרשימת ימינה. בכחול לבן מכחישים שתכננו להצטרף לבנט.

ערוץ 7 , כ' בטבת תשפ"א

נתניהו דוחק ברב רפי פרץ: "תחבור לבנט וסמוטריץ', אל תוותר"-ערוץ 7
הרב רפי פרץ
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם יו"ר הבית היהודי ושר ירושלים הרב רפי פרץ, ודחק בו לרוץ ברשימה אחת עם מפלגת ימינה.

על פי הדיווח בכאן 11, נתניהו אמר לפרץ "תחבור לבנט וסמוטריץ', אל תוותר".

בתוך כך, שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ בוחן ריצה משותפת עם מפלגת ימינה בבחירות לכנסת הקרובה. על פי הפרסום של חדשות 12, יו"ר ימינה נפתלי בנט לא שולל את האפשרות הזו.

הרמטכ''ל לשעבר גנץ ששוחח בימים האחרונים עם אנשי כחול לבן אמר כי הוא שוקל את הרעיון להצטרף לרשימה של נפתלי בנט. שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן אף אמר כי זו היתה אחת הסיבות שהניעו אותו לפרוש מכחול לבן.

מכחול לבן נמסר בתגובה: ״דיווח שקרי, גנץ לא שוקל חיבור לימינה. די להמצאות ולשקרים. מוטב שפוליטיקאים יתרכזו בניהול אחראי של המדינה ולא בספינים״.

מהליכוד נמסר בתגובה: ''בנט רוצה לרוץ עם גנץ, אהוד ברק מצהיר שגדעון בצד שלו בשמאל - בזמן שלגדעון ובנט אין ממשלה בלי השמאל, רק הליכוד יכול להקים ממשלת ימין על מלא''.

מוקדם יותר הערב הודיעו מפלגת ישראל ביתנו של ליברמן ומפלגת יש עתיד של לפיד על חתימת הסכם עודפים בין המפלגות, לקראת הבחירות לכנסת ה-24. הסכם עודפים נחתם היום גם בין יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער.

הסכם עודפים הוא הסכם בין שתי רשימות בבחירות הקובע שסכום קולותיהן ייחשב ביחד בקביעת מספר המנדטים המוקצים להן. לאחר קביעת מספר המנדטים המשותף, מחולקים המנדטים ביניהן לפי גודלן היחסי.

בצהריים דווח כי מפלגת הבית היהודי מנהלת מגעים להצטרפות לרשימת ימינה ולריצה עימה בבחירות לכנסת. "אנו מנהלים משא ומתן עם ימינה לריצה משותפת והשבת האחדות לציונות הדתית. השיחות עם בנט מתנהלות ברוח טובה, מתוך כוונה לאחד את השורות ולפעול למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל כבעבר. אנחנו מקווים לסגור עם בנט בקרוב", לשון הודעת המפלגה.

הרב רפי פרץ אמר, "שמח על המגעים עם ימינה ושר הבטחון לשעבר נפתלי בנט. כמו שאמרתי תמיד, הציונות הדתית צריכה להתאחד ולרוץ יחד. אין מקום לפיצולים. מקווה שבימים הקרובים תהיה בשורה".

במפלגת ימינה לא הגיבו לדברים לפי שעה וגם באיחוד הלאומי אמרו כי אינם מכירים מגעים כאלה.