עמותת Sonshine השיקה את מיזם "התאום היהודי שלי – Happy Birthday 2 You", שמטרתו ליצור קירוב לבבות בין יהודי ישראל לבין יהודי התפוצות.

בעמותה מציינים ש-18 ימי החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים בקיץ תשע"ד (2014), התאפיינו בגילויי אחדות וערבות נדירים בין כל חלקי העם בישראל ובין יהודי העולם. במהלך תקופה זו, הם מדגישים, הדאגה והתמיכה מכל קצוות העולם היהודי היו עדות רבת עוצמה עבור משפחת שער לאחריות ההדדית ולחיבור הגלובלי של יהודים ברחבי העולם.

"לא אשכח את אותו אמריקאי שדפק על דלתנו ביום חמישי בשעות אחר-הצהריים במהלך החיפושים, ואמר, 'אני פה בשם הקהילה שלי ואנחנו אתכם ומתפללים לשובו של גיל-עד'", מספרת בת-גלים, אמו של גיל-עד. מכוח תחושה עמוקה זו הקימו בני הזוג שער את עמותת סאנשיין לזכרו של גיל-עד בנם ז"ל.

בימים אלו היה אמור גיל-עד לחגוג את יום הולדתו ה-23 בחיק משפחתו וחבריו. לאחר אירוע החטיפה והרצח שזעזע את המדינה, חשבו הוריו כיצד ניתן לציין את יום הולדתו של מי שכבר איננו כאן, ואהב לחגוג את ימי ההולדת של חבריו ושל סביבתו.

המיזם "התאום היהודי שלי - Happy Birthday 2 You" מבקש לחבר בין יהודי ישראל ליהודי העולם על בסיס תאריך לידה משותף. "אנחנו רוצים שאת אותה אחדות ולכידות חברתית שיהודים מגלים זה לזו בעת צרה, מלחמה או מגפה - נעצים גם בימי שגרה ברוכה ובוודאי גם בימי שמחה ובימי חג", מסבירה בת-גלים.

המיזם מופעל על-ידי אתר אינטרנטי המותאם לחמש שפות שונות, ומאפשר לכל יהודי/ה (מגיל 16 ומעלה) בכל רחבי העולם להירשם וליצור קשר עם יהודי אחר ברחבי העולם החולק תאריך לידה משותף. השניים יוכלו להתכתב ולאחל ברכות יום הולדת האחד לשני, והמיזם אף מעודד אותם לקשר מעמיק יותר, עד למפגש או עשייה משותפת.

"ידוע שכשפוגשים מישהו שנולד ביום ההולדת שלך, זה מייצר חיבור כלשהו ותחושת קירבה מיידית. מכאן צמח הרעיון – תאריך הלידה הוא בסיס משותף לתחילת קשר מתוך מקום של טוב. זהו המכנה המשותף הרחב והבסיסי ביותר לכל היהודים - אלו הרואים בזהותם היהודית מרכיב מרכזי ואלו שלא", מספר אופיר שער, אביו של גיל-עד וממקימי עמותת סאנשיין.

המיזם מבוצע על-ידי צוות מומחים ומפוקח בסטנדרטים גבוהים, לרבות שמירה על הפרטיות ואבטחת מידע.

כתובת האתר: mazeltov.world

התאום היהודי שלי
התאום היהודי שלי mazeltov.world