יואב גלנט
יואב גלנט צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

כבוד שר החינוך יואב גלנט, אתה לא לבד. מאות אלפי ילדים ואלפי אנשי חינוך עומדים מאחוריך בדממה וגאים במאבק שלך למען ילדי ישראל.

אל תתרגש מפוליטיקאים יקרים ואהובים שלא מכירים את המשמעויות החינוכיות של מעשיהם ומצהירים שלא ישלחו את ילדיהם לבית הספר.

הילדים שלהם באמת לא ינזקו אם הם לא ילכו לבית הספר, לילדים שלהם יש הורים תומכים ורציניים שיתמכו בהם בזמן הלימודים מרחוק.

אבל עשרות אלפי ילדים אחרים, מהעשירונים התחתונים של החברה שלנו, נפגעו כבר בצורה אנושה, ועלולים להמשיך ולהיפגע בזמן שילדי העשירון העליון יהיו מוגנים בבית שלהם.

אל תתרגש מפקידי משרד הבריאות שרואים, מבחינתם בצדק, את טבלאות התחלואה ונבהלים, מבלי להבין שבצד הטבלאות הללו ישנן טבלאות שקופות על ילדים שקופים ההולכים ונעלמים, הולכים ונמוגים בתוך מסכי הזום. ילדים שאנחנו אנשי החינוך, רואים איך הם נשמטים לנו בין הידיים. ילדים שהתקדמו כברת דרך ארוכה בעמל רב וכל סגר שכזה מוריד אותם שוב למטה.

מחקר של עמותת עלם שהתפרסם בשבוע שעבר חשף את העובדות שכל איש חינוך הרגיש כבר קרוב לשנה. עליה של 200% בתופעות דיכאון וחרדה, עליה של 50% בתופעות אובדניות ל"ע, עליה של 100% באלימות בכלל ובפגיעות מיניות בפרט.

נתונים אלו אינם רק טבלאות, מאחורי האחוזים הללו עומדים אלפי ואולי עשרות אלפי ילדים שהחברה שלנו חורצת ברגעים אלו את דינם, העתיד שלהם שיכל להמריא ולנסוק מתרסק ברגעים אלו על מסלול ההמראה, ואין מושיע להם ואין משמיע את קולם.

כבוד שר החינוך. אנחנו גאים בכך שבראש המשרד עומד אדם אמיץ כמוך שאינו נרתע מדעת הקהל ונלחם על עתיד אותם ילדים. אל תירא ואל תחת. אנחנו איתך.