זקן ראשי הישיבות: "יש חיוב להתחסן"

במכתב נדיר קרא זקן ראשי הישיבות הרב שיינר לצאת ולהתחסן. "מי שעל פי דעת הרופאים חשוב לו לקבל את החיסון יש עליו חיוב לעשות זאת"

בן שאול , כ"א בטבת תשפ"א

זקן ראשי הישיבות: "יש חיוב להתחסן"-ערוץ 7
חיסון
istock

לאור העליה הרבה בתחלואה בשבועות האחרונים, ובמיוחד בימים האחרונים, זקן ראשי הישיבות הליטאיות הרב יצחק שיינר, ראש ישיבת קמניץ וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה, יוצא במכתב חריף שבו קורא לציבור להזהר "בחובת ההשתדלות שנדרש שלא להזיק אחרים ושלא להזיק עצמו".

את מכתבו כתב זקן ראשי הישיבות לאחר שהגיעו למעונו משפחות שיקירן נפטר כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה וביקשו את עצתו.

במכתב הוא קורא לכל אחד לדאוג להשרות בסביבתו רוח טובה ושמחה ולדבר עם בני הבית על האמונה והבטחון בקב"ה המוטלת עלינו ועל ידי כך לא יפלו לפחד, עצבות ולחץ שאינם מועילים אלא גורמים לביטול תורה ועבודת ה'.

הרב שיינר תקף את עורכי החתונות ללא פיקוח בריאותי וקרא להיזהר מלהשתתף "במקומות התאספות של צפיפות וכדו' אשר מצוי בשמחות שעל ידי ח"ו יצטרכו לבוא להנזק או להזיק ח"ו ויכול להגרם מזה הרבה ביטול תורה ח"ו", כלשונו.

הרב היפנה קריאה לצאת ולהתחסן. "מי שעל פי דעת הרופאים חשוב לו לקבל את החיסון יש עליו חיוב שלא להימנע מכך".

לאורך כל השנה האחרונה הרב שיינר מקפיד על הנחיות משרד הבריאות ואף התפילות שמתקיימות אצלו מתקיימות בשמירה על כללי הזהירות. הוא גם התחסן בקופת חולים מאוחדת בשכונת גאולה בחיסון נגד נגיף הקורונה, לאחר שהתייעץ עם רופאיו שהמליצו לו לקחת את החיסון.