כחול לבן ממשיכה להימחק: השרה מירב כהן מצטרפת ל"יש עתיד"

השרה לשיוויון חברתי מירב כהן עוזבת את מפלגת כחול לבן ותשובץ ברשימת ''יש עתיד'' של יאיר לפיד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשפ"א

כחול לבן ממשיכה להימחק: השרה מירב כהן מצטרפת ל"יש עתיד"-ערוץ 7
מירב כהן
צילום: Flash90

השרה לשיוויון חברתי מירב כהן עוזבת את מפלגת כחול לבן ותשובץ ברשימה ''יש עתיד'' לכנסת ה-24. יו"ר יש עתיד ח''כ יאיר לפיד והשרה מירב כהן יתנו בשעה 20:00 הערב (שלישי) הצהרה משותפת לתקשורת.

השרה כהן תתפטר מחר מהממשלה ומהכנסת ובמקומה תיכנס רות וסרמן לנדה בכחול לבן.

"אני יודעת שאת חלקכם זה לא מפתיע כי ניהלנו על זה שיחות לא מעטות בתקופה האחרונה", כתבה כהן במכתב הפרידה שלה, "אני מלאת הערכה לכל אחד ואחת מכם ומודה על התקופה המרגשת והמאתגרת מאוד שעברנו יחד. חשוב לי להביע את הערכתי ואת אהבתי הגדולה לבני (גנץ). הגענו לנקודה בה דעותינו חלוקות אבל זה לא גורע דבר מההערכה שלי כלפיו".

ברשימת כחול לבן נותרו לפי שעה יו"ר המפלגה בני גנץ והשרים מיכאל ביטון, חילי טרופר, אורית פרקש הכהן, פנינה תמנו שטה, עומר ינקלביץ' ואלון שוסטר.

אמש דווח בחדשות 12 כי שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ בוחן ריצה משותפת עם מפלגת ימינה בבחירות לכנסת הקרובה. יו"ר ימינה נפתלי בנט לא שולל את האפשרות הזו.

הרמטכ''ל לשעבר גנץ ששוחח בימים האחרונים עם אנשי כחול לבן אמר כי הוא שוקל את הרעיון להצטרף לרשימה של בנט. שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן אף אמר כי זו היתה אחת הסיבות שהניעו אותו לפרוש מכחול לבן.

מכחול לבן נמסר בתגובה: ״דיווח שקרי, גנץ לא שוקל חיבור לימינה. די להמצאות ולשקרים. מוטב שפוליטיקאים יתרכזו בניהול אחראי של המדינה ולא בספינים״.

אמש הודיעו מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן ומפלגת יש עתיד של יאיר לפיד על חתימת הסכם עודפים בין המפלגות, לקראת הבחירות לכנסת ה-24. הסכם עודפים נחתם גם בין יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער.

הסכם עודפים הוא הסכם בין שתי רשימות בבחירות הקובע שסכום קולותיהן ייחשב ביחד בקביעת מספר המנדטים המוקצים להן. לאחר קביעת מספר המנדטים המשותף, מחולקים המנדטים ביניהן לפי גודלן היחסי.