נפתלי בנט: הרב רפי פרץ הוא איש עתיר זכויות שעשה רבות למען ישראל

יו"ר ימינה הודה לרב פרץ על פועלו כטייס קרב, כרב צבאי ראשי, כמחנך וכשר בממשלה. סמוטריץ' קרא לבית היהודי להתמזג עם האיחוד הלאומי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשפ"א

נפתלי בנט: הרב רפי פרץ הוא איש עתיר זכויות שעשה רבות למען ישראל-ערוץ 7
בנט
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט הגיב אחר הצהריים (שלישי) להחלטת הרב רפי פרץ לפרוש מהבית היהודי ולא להתמודד בבחירות לכנסת הקרובה.

"הרב רפי פרץ הוא איש עתיר זכויות שעשה רבות למען עם ישראל וארץ ישראל לאורך שנים רבות של עשייה ציבורית. כטייס קרב, כרב צבאי ראשי, כמחנך ומייסד מכינה, כשר ואיש ציבור - תמיד פעל למען המדינה, ואין לי ספק שימשיך בכך. תודה הרב רפי, ובהצלחה רבה בדרכך החדשה", אמר בנט.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''הרב רפי ראוי להערכה גדולה על התייצבותו לדגל לפני כשנתיים ועל תרומתו רבת השנים למדינת ישראל. אני מאחל לו הצלחה גדולה".

''ראויה הציונות הדתית לבית פוליטי אחד ומאוחד שישא בגאון את דגליה, ערכיה, ומפעליה, וידע להכיל את הגוונים השונים בה'', הוסיף סמוטריץ'.

סמוטריץ' קרא להבית היהודי להתמזג עם האיחוד הלאומי, ''חבריי במרכז הבית היהודי, זה הזמן לאשר ולממש את הסכם המיזוג שנחתם בין המפלגות לפני הבחירות האחרונות, לבחור הנהגה מוסכמת ומשותפת, ולהביא בשורת אחדות גדולה''.

כאמור, השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, הודיע כי בבחירות הקרובות לא יוביל את מפלגת הבית היהודי ולא יתמודד על הנהגת המפלגה בפריימריז הקרובים. "בחירת מנהיג חדש לבית היהודי והתחדשות פני המפלגה הם צורך השעה", כתב הרב פרץ בפייסבוק.