"קורעים אותי מאמא שלי"

אבא שלי החילוני רוצה לקחת את כולנו מאמא ומעליל עליה שקרים. סיפורו האישי של שוקי מירושלים.

בשיתוף 'קופת העיר' , כ"א בטבת תשפ"א

"קורעים אותי מאמא שלי"-ערוץ 7
ילד מכבה את העיניים
צילום: ISTOCK

"אחרי שנים שאבא התעלל באמא, שנים ששמענו את הבכי השקט שלה בלילה מתחת לכרית, הם סוף סוף החליטו להיפרד.

עכשיו, אחרי שעזב את הדת, הוא מנסה להוציא אותי ואת ארבעת האחים שלי ממנה בכוח"

אני שוקי מירושלים. יש לי ארבעה אחים קטנים, אמא שעושה בשבילנו הכל ואבא שמתעלל בה כבר שנים. הוא מכה אותה, צועק עליה, מקלל אותה ולא נותן לה לעשות שום דבר בלי רשות מלאה ממנו.

אמא שלי חשבה כל השנים שאנחנו לא רואים כלום. היא הקפידה לבכות בשקט מוחלט ורק בלילה, כשבבוקר היא מעירה אותנו בחיוך. אבל כנער אני אומר לכם, ילדים הם הרבה יותר חכמים ממה שאתם חושבים. אנחנו רואים הכל, ובעיקר מרגישים.

לסיוע למשפחה לחצו כאן

צרחות, מכות וקללות היו שגרת החיים שלנו. לאמא יש סימנים כחולים וסגולים על הידיים שכבר הפכו לחלק מהגוף שלה. ראיתי כל כך הרבה פעמים איך היא באה לבקש ממנו כסף והוא שולח אותה בלי שקל ובכעס גדול.

הוא היה צריך את הכסף שהיא הרוויחה בשביל לחיות כמו שהוא רוצה, לבלות ולטוס. אנחנו תמיד היינו פחות חשובים מהחברים שלו, מהטיסות שלו ומהחגיגות. אמא לדעתי לא הייתה חשובה לו בכלל.

היו ימים שהלכנו לבית הספר בלי אוכל. החברים היו מביאים לנו חתיכות קטנות מהסנדוויצ’ים שלהם, אבל רוב הזמן שיקרנו ואמרנו שאנחנו לא רעבים. זה נשמע לכם בטח נורא, אבל האמת היא שפשוט מתרגלים. בגדים חדשים לא היו לנו מעולם, הכל קיבלנו ביד שנייה מבני דודים, חברים ושכנים.

לפני כמה שנים אבא קיצר את הפאות, התחיל להישאר במיטה בבוקר במקום לקום לתפילה, והחליף את הבגדים לג׳ינס עד שנהיה חילוני לגמרי. זה היה השלב שבו אמא הבינה סוףסוף שהיא צריכה לעזוב אותו.

אחרי שנולד אחי הקטן, לפני חצי שנה, אמא נכנסה לדיכאון של אחרי לידה והתאשפזה למספר חודשים. שמעתי את סבתא אומרת שמאז הוא החליט להכריז על אמא כמשוגעת כדי שבית המשפט יתן לו אותנו וייקח אותנו מהידיים שלי אמא.

אתם לא יודעים כמה זה מפחיד לחיות עם אבא שלי. אתם לא יודעים כמה זה מפחיד להתרחק מאמא שלנו שמגינה עלינו כל כך, מהאבא החזק והמפחיד שלנו. אני יודעת שהוא ייקח אותנו רחוק, לגור במקום של חילונים, וישאיר אותנו לבד בבית לגדל את עצמנו ולחפש לחם בארון, אם יהיה.

בבקשה, תבינו כמה המצב של אחים שלי ושלי חמור. תסתכלו לי בעיניים ותעזרו לאמא שלי לנצח במשפט, תעזרו לנו שתישאר לנו אמא. אני מתחנן אליכם שלא תנטשו אותנו!