משפחת סנדק דורשת שופט חוקר חיצוני

עורכי הדין של משפחתו של אהוביה סנדק מכנסים מסיבת עיתונאים: "בחקירה הזו בוצעו כל הכשלים החמורים ביותר שאפשר להעלות על הדעת"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשפ"א

עורכי הדין של משפחת הנער אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג במהלך מרדף משטרתי של בלשי ימ"ר ש"י, כינסו הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת.

במסיבת העיתונאים הודיעו עורכי הדין בשם המשפחה כי יגישו מחר לבית המשפט בקשה חריגה למינוי שופט לחקירת המוות.

"בחקירה הזו בוצעו כל הכשלים החמורים ביותר שאפשר להעלות על הדעת. במח''ש נעשה נסיון למנוע חקירה ראויה", אמר עורך הדין אריאל עטרי.

"החלטנו להגיש מחר בבוקר בקשה למינוי שופט שיחקור את סיבות המוות של אהוביה", הוסיף עטרי, "אנחנו מקווים שחוקר סיבות המוות ימצא את האשמים ויביא להעמדתם לדין".

עורך הדין בני כ"ץ הוסיף, "הצלחנו ביכולות עצמאיות שאנחנו בשלב מתקדם נגיש לגוף החוקר, והן מצביעות על ממצאים שאותם חובה לחקור. יש בקיעים בקווי ההגנה של השוטרים, יש בקיעים בעדויות".

עו"ג מנשה יאדו מארגון חוננו טען כי הממשלה לא אמרה אמת לבית המשפט, "משטרת ישראל השמיטה מהפרוטוקלים שהרכב של המשטרה פגע ברכב של הנערים מאחור. אנחנו לא רוצים להיות אבואלקיאן 2, אנחנו רוצים חקירה הוגנת".

עו"ד נתי רום ציין, "כבר בחדר הטראומה השוטרים הקשו על עורכי הדין להגיע לנערים. כבר בחדר הטראומה ניצולי התאונה אמרו שרכב המשטרה ניגח אותם מאחור".