יהודה גרובייס: "קרנות הקולנוע לא סופרים את החרדים" ועידת הכלכלה השנתית של בשבע וערוץ 7

יהיו רבים מהקוראים שהידיעה הבאה לא תדבר אליהם בכלל, אבל חובבי הז'אנר בוודאי ישמחו מהסקופ המעניין שחשף הבמאי יהודה גרובייס מי שנחשב ל"ממציא הקולנוע החרדי" ואשר הפיק וביים למעלה מ100 סרטים בעיקר לתוך המגזר החרדי, אך פרש מהוצאת סרטים לאחר שהבין שכנראה לעולם לא יהיה ניתן לפרוץ את ה'קליקה' של קרנות הקולנוע, ולקבל תמיכה לסרט החרדי.

לאחר כמעט 8 שנים, בהם עסק בעיקר בשידורים חיים וסרטי תדמית, הודיע גרובייס בראיון אחד על אחד ב'וועידה הכלכלה' עם כתבת התרבות עופרה לקס, על חזרתו למסך בקרוב, עם הסרט "יוסלה קמצן קדוש" בעיבוד חדשי ומרתק.

את המימון מקווה גרובייס לגייס במכירה מוקדמת של הסרט, מאותם ילדים שגדלו על סרטיו, ורוצים להעניק לילדיהם את החוויה של תרבות יהודית איכותית, ברוח היהדות.

הגיוס יעשה באתר בו מוכר כיום יהודה גרובייס את סרטיו לצפיה ישירה grovais.com

ואכן נושא התעלמות הקרנות במשך למעלה מ20 שנה, מהקולנוע החרדי, ראוי לדיון מעמיק, איך יתכן שקבוצה אשר מתהדרת בפלורליזם וקבלת האחר, ולא מצאה תקציב ולו לסרט אחד מכל היוצרים והיוצרות החרדיים, האם לא נמצא סרט אחד ראוי לתמיכה בעייניהם?! מכל עשרות היוצרים והיוצרות, ומאות הסרטים שהופקו עצמאית במימון פרטי, לא נמצא תסריט אחד ראוי למימון?!.

(עד היום לא נתמך סרט חרדי להפקה ראויה ומכובדת, למעט תמיכות זניחות לפיתוח וכדומה).

כבר לפני 15 שנים ניסה יהודה גרובייס להכניס תיקון לחוק הקולנוע, אשר יחייב את קרנות הקולנוע להקצות אחוז קטן מתוך התקציב העתק שמוזרמים להפקת סרטים, אך הניסיון כשל.

לאחר שיהודה גרובייס החל בהכנות להפקת סרטו החדש, קיבל בשורה משמחת מגיורא עייני מנכ"ל 'קרן רבינוביץ', כי הצליח להקצות מתקציב הקרן לפרוייקט סכום של כ10% מעלות הסרט, מתוך הבנה של חשיבות הפרוייקט, אך גם תקציב זה הוא לא מקרן הקולנוע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו