רצף הניצחונות של מכבי חיפה נקטע

אחרי 8 משחקים רצופים בהם ניצחה ודווקא בזמן שיריבתה בצמרת דולקת אחריה, נעצרה מכבי חיפה עם תיקו 1:1 מול באר שבע. הפער יצטמק?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשפ"א

רצף הניצחונות של מכבי חיפה נקטע-ערוץ 7
שחקני באר שבע וחיפה הערב
צילום: ניב כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

האליפות שוב תברח לה? בפעם האחרונה שהשיגה מכבי חיפה רצף של ניצחונות, 10 כאלה, היא סיימה את העונה ללא תואר האליפות. האם המקרה הזה יחזור על עצמו בדיוק אחרי עשור?

הערב (שלישי) נקטע רצף הניצחונות של מכבי חיפה במסגרת ליגת העל שבכדורגל, כאשר זו סיימה בתיקו 1:1 בלבד עם הפועל באר שבע.

חיפה, שניצחה בכל שמונת מפגשי הליגה הקודמים מול חיפה וגם ניצחה את כל 8 משחקיה האחרונים העונה בליגת העל, התקשתה מול האדומים מבירת הנגב, בדיוק כמו לפני כחצי שנה ברבע גמר הגביע, כאשר כבר בדקה ה-41 ספגה שער, דבר שרמז אולי על העתיד לקרות כשב-7 מ-8 משחקיה האחרונים בליגה זו לא ספגה.

למזלה של חיפה, גם ביום לא טוב של מרבית שחקניה זו יצאה עם נקודה מהמשחק כאשר שער עצמי חסר מזל של לואי טהא לרשת שערו שלו השוותה את התוצאה בדקה ה-74 וקבעה בסיום תיקו 1:1.

מי ששוב היה במוקד העניינים הוא קשרה הפורטוגלי של באר שבע, ז'וסוואה. הקשר שכבר הושעה העונה על ידי באר שבע בשל עבירת משמעת באימון הקבוצה, התנהג בצורה אלימה ועצבנית על כר הדשא והוסיף חטא על פשע כאשר ספג ככל הנראה במכוון כרטיס צהוב שני ואדום, בכדי שלא לרצות עונש הרחקה במשחק הגביע בסיבוב ח' מול מכבי ת"א. אם אכן יוכח שמעשה זה היה מכוון, עלול ז'וסוואה להיות מורחק למשך זמן מה ממגרשי הכדורגל.

מכבי חיפה אמנם מגדילה את הפער בפסגה לתשע נקודות, אך זה זמני בלבד כאשר ליריבה בצמרת, האלופה מכבי ת"א מחכה משחק דרבי קטן מול בני יהודה ביום חמישי הקרוב.

המכבים מת"א נמצאים בכושר מצויין ועם מאמן חדש על הקווים ומוטביציה גדולה, הפער יכול להצטמק ל-6 נקודות בלי בעיה. אם אכן כך יקרה, מאבק האליפות בליגת העל בכדורגל ייפתח מחדש.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il