נפתלי בנט: ״אובדן השליטה והכניעה ללחצים הם רעה חולה של שלטון נתניהו"

יו"ר ימינה בביקורת על התנהלות נתניהו מול ש"ס ויהדות התורה, "הורים ומנהלים מהמגזר החרדי מתחננים לאכיפה שתחזיר את האחריות למדינה"

חזקי ברוך , כ"ב בטבת תשפ"א

נפתלי בנט: ״אובדן השליטה והכניעה ללחצים הם רעה חולה של שלטון נתניהו"-ערוץ 7
נפתלי בנט בבני ברק
צילום: ללא קרדיט

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט תוקף הבוקר (ד׳) את התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ואי השוויון האכיפתי במשבר הקורונה.

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב בנט: "חוקיה של מדינה אינם בגדר המלצה בלבד. נתניהו בהתנהגותו הביא עלינו את המצב שבו כל אחד עושה דין לעצמו.

''כך החיסונים נלקחו ע״י חולדאי לצרכים פוליטיים, והפוליטיקאים החרדים עושים דין לעצמם ומסכנים את הציבור שלהם ואת כלל אזרחי ישראל''.

לדברי בנט, ''אובדן השליטה הזה הוא לצערי רעה חולה של שלטון נתניהו. שבעצמו לא ידע לתת דוגמה אישית, והניח אינטרסים פוליטיים ואישיים מעל לטובת המדינה. גם הסקטורים שכביכול מרוויחים מהאנרכיה הזאת נפגעים ממנה: במקום חיסון מסודר למורים קיבלנו פעולת יח''צ לראווה עבור מפלגת חולדאי שפגעה ביכולת לקדם מהלך ארצי דומה.

''במקום חיסול מהיר של התחלואה במגזר החרדי, קיבלנו גמגום שמאריך סגר ומגביר שנאה''. בנט סיפר כי ''חלק מההורים וממנהלי המוסדות מהמגזר החרדי פונים אליי ומתחננים לאכיפה שתחזיר את האחריות מהם למדינה.

''עם כל הכבוד, לא מדינת תל אביב תעשה דין לעצמה ולא יהיה דין שונה בבני ברק. כפי שלא אאפשר להפלות לרעה ילד המגזר החרדי כך לא אאפשר להפלות לרעה ילד שאינו מהמגזר החרדי.

''במשמרת שלי כראש הממשלה לא תהיינה הפגנות הדבקה המוניות ולא יהיה מצב שתלמידי החינוך הממלכתי בבית בעוד שלימודים מתקיימים בחינוך העצמאי. אצלי תהיה שותפות, לא סחטנות. השתתפות, ולא בדלנות. מדינת ישראל היא הריבון פה", הוסיף נפתלי בנט.