תפילה בציבור באוויר הפתוח
תפילה בציבור באוויר הפתוח צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו יצא נגד החלטת הממשלה ולפיה במהלך הסגר השלישי ניתן יהיה לקיים מפגשים של עשרה אנשים בשטח פתוח, מה שיאפשר תפילה במניין.

"ההחלטה של הממשלה על עשרה אנשים בשטח הפתוח שתאפשר קיום מניינים היא החלטה בלתי ניתנת ליישום ומזמינה זלזול וחוסר ציות לתקנה זו ואולי גם לאחרות", אמר הרב דוד סתיו.

''צריך לקבל החלטה גורפת - מותר מניינים או אסור מניינים. אם יהיה מותר עשרה אנשים יהיו גם עשרים ויותר ולא ניתן באמת לשלוט על זה", הוסיף יו"ר ארגון רבני צהר.

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס הבוקר להטלת הסגר ממחר בחצות ולמשך שבועיים עליו החליטה הממשלה אתמול, ואמר כי לאור העלייה בתחלואה בנגיף קורונה, לא היה מנוס מלקבל את ההחלטה.

לגבי אכיפת הסגר, אמר אדלשטיין כי "כשהסגר אמיתי יש מה לאכוף. כרגע כשיש מיליוני מכוניות בכבישים ומיליון אזרחים בחוץ - שום משטרה לא יכולה לאכוף את זה".

הסגר יכלול השבתה של מערכת החינוך. תותר יציאה מהבית רק למקומות עבודה חיוניים ולהצטיידות במזון ותרופות. התקהלות במקום סגור תוגבל לחמישה אנשים. יציאה מהבית מותר למרחק של עד 1,000 מטר.

עד היום חוסנו בישראל כמעט מיליון וחצי בני אדם, מתוכם 115,000 אתמול. 8,164 מאומתים חדשים התגלו אתמול. ישנם 824 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-207 מונשמים. ישנם 3,495 נפטרים במצטבר מאז פרוץ המגפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו