וואסה מסרשה (מימין) ואשתו אנגווץ
וואסה מסרשה (מימין) ואשתו אנגווץ צילום: ללא קרדיט

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (רביעי) 29 שנות מאסר על השוטר לשעבר מסרשה (משה) וואסה שרצח את אשתו אנגווץ וואסה.

מסרשה ירה למוות באשתו בביתם בנתניה בחודש אוקטובר 2018, באמצעות האקדח שהיה ברשותו. בזמן הרצח היו בדירה ילדתם המשותפת בת החודשיים, וילדיה של אנגווץ ז''ל שהיו בגילאי 4 ו-7.

בית המשפט גזר עליו גם 12 שנות מאסר על תנאי ופיצויים לילדים בסכום של 250 אלף שקלים. "הנאשם גדע בירייה את חייה של הנרצחת", נכתב בגזר הדין. "התייחסנו לפגיעה הקשה בנפגעי העבירה. אין ספק שיש נזקים כבדים לילדים".

עו"ד תמי קלנברג המלווה את משפחתה של אנגווץ מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, אמרה כי "המסר שרצח נשים לא יכול להמשיך. בית המשפט קבע 29 שנה עונש. המשפחה אומרת שזה לא ירפא את הכאב שלהם, אבל הם שמחים שבית המשפט ראה אותם".

כזכור, השוטר לשעבר וואסה מסרשה הורשע בכך שבמהלך ויכוח עם רעייתו, ולאחר שהיכה אותה, הלך לחדר השינה, נטל את האקדח שהיה ברשותו, במסגרת עבודתו כשוטר, חזר לחדר המגורים וירה ברעייתו ירייה אחת שפגעה בראשה וגרמה למותה.

בית המשפט קיבל את עמדת המחלקה לחקירות שוטרים לפיה המעשה אותו ביצע הנאשם מגבש את עבירת הרצח. בית המשפט קבע כי השימוש באקדח, שהוא כלי נשק קטלני, מטווח קצר, לעבר המנוחה בעת שזו ישבה על כיסא, והפגיעה בראשה של המנוחה, מובילים למסקנה כי התוצאה הטבעית של מעשיו של הנאשם היא מותה של המנוחה, ולכן לא ניתן לקבל את הטענה שהנאשם לא חפץ במותה של המנוחה, ואף לא שהירי בוצע בשוגג.

בעת ההרשעה קבעו השופטים כי הנאשם תקף את המנוחה שלוש פעמים אולם אין בכך כדי להביא לקבלת טענתו לפיה היה בסערת רגשות שהשפיעה על שיקול דעתו. ''אין המדובר בוויכוח חריג בעוצמתו, באופן שהיה בו כדי לשלול את יישוב הדעת ממעשיו של הנאשם''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו