הפרופסור רן בליצר: "שיא של התקופה האחרונה - 132 חולים שמצבם קשה ביום אחד"

ראש צוות המומחים של תוכנית "מגן ישראל", הפרופסור רן בליצר, אמר לקרן נויבך כי לוקח זמן עד שרואים את ההשפעות של הסגר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשפ"א

הפרופסור רן בליצר: "שיא של התקופה האחרונה - 132 חולים שמצבם קשה ביום אחד"-ערוץ 7
קורונה
צילום: ISTOCK

ראש צוות המומחים של תוכנית "מגן ישראל", הפרופסור רן בליצר, אמר לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי לוקח זמן עד שרואים את ההשפעות של הסגר.

לדבריו, "הדבר המטריד ביותר כרגע זה התחלואה הקשה. אנחנו רואים שיא של התקופה האחרונה - 132 חולים שמצבם קשה ביום אחד. קצב ההצטברות של חולים כאלה בבתי החולים עשוי לגדול יותר".

פרופסור בליצר התייחס למבצע החיסונים והבהיר כי "בשבוע וחצי הקרובים נראה השפעה של מבצע החיסונים - קיטון במספר החולים במצב קשה. גם כשנגיע ל-70% מהאוכלוסייה המבוגרת שהתחסנה – ההשפעה הכוללת לא תהיה גדולה. זה יקטין את מספר החולים במצב קשה אבל בינתיים מספר החולים יעלה משמעותית".

פרופסור ערן סגל ממכון ויצמן התראיין גם הוא בתוכנית "סדר יום" והתייחס לזן החדש של הנגיף קורונה שהתגלה בבריטניה: "עד לפני כמה ימים הערכנו שהסגר הנוכחי היה מאפשר לעבור את המצב הנוכחי, אבל הווריאנט הבריטי שינה את המלצתנו כי ההיקף שלו כאן גבוה".

פרופסור סגל הוסיף לגבי העלייה בתחלואה: "הצפי שלנו לגבי נפטרים בגל השני היה נמוך בכ-20% ממה שהיה בפועל. היו עומסים גדולים בבתי החולים וכמות הנפטרים הייתה גבוהה מהצפוי. זה קורה כשחוצים את ה-500 חולים שמצבם קשה בבתי החולים – מתחילה השפעה שעלולה להביא לתמותה שלא לצורך בבתי החולים".