נתניהו שוקל לבקש חסינות

פרקליטי נתניהו ביקשו להאריך בחודש את המועד להגשת תשובתם לאישומים, ולדחות את הדיון בעניין שנקבע לשבוע הבא.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשפ"א

נתניהו שוקל לבקש חסינות-ערוץ 7
נתניהו בבית המשפט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו הגישו היום (רביעי) בקשה לדחייה בחודש של המענה לכתב האישום נגדו, לתאריך 11 בפברואר, וכן לדחות את הדיון בנוכחות הנאשמים שנקבע לשבוע הבא בתאריך 13 בינואר.

בחדשות 13 דווח כי הפרקליטים מבקשים זמן נוסף ללמוד את התיקון שבוצע בכתב האישום, בעקבות העובדה שארבעה מעורכי הדין היו בבידוד. לטענתם נתניהו שוקל לבקש חסינות לאור תיקון כתב האישום.

עורכי הדין של ראש הממשלה טענו כי הפרקליטות לא קיימה את החלטת בית המשפט בעניין אישורי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה, ולכן יש לקיים על כך דיון, אך ללא נוכחות הנאשמים.

לבקשה של עורכי הדין הצטרפו הנאשמים הנוספים בתיק 4000, בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', ונוני מוזס המואשם בתיק 2000.

סנגורי נתניהו, עוה"ד בעז בן צור ועמית חדד, כתבו כי ''הימים הם ימי סגר כללי במדינת ישראל. בשבוע האחרון, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עבדו במצבת עובדים מצומצמת של 50%. בעקבות החלטת הממשלה מליל אמש, מתכונת זו תצומצם עוד יותר נוכח הידוק המגבלות והטלת סגר מלא במדינה, ויקשה על ההגנה עוד יותר להיערך למתן תשובה".

שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן הגיב לטענות פרקליטי נתניהו וכתב בציוץ בטוויטר: "נתניהו יעשה הכול כדי לחמוק ממשפט צדק. הנסיון הנוסף לקבל חסינות מוכיח שוב - מדינת ישראל היא בת ערובה בידיו של נאשם בפלילים. הטירוף הזה חייב להסתיים".