שלושה או יותר בחדר
שלושה או יותר בחדר צילום: ללא

כשהמשפחה מתרחבת, חדרי הבית לא גדלים או מתרבים יחד איתה. לכן, הפתרון המתבקש הוא לארגן יותר משני ילדים באותו חדר, לעיתים שלושה ואולי אפילו ארבעה.

רוצים לדעת איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר? בכתבה זו תמצאו את התשובה.

מיטות קומותיים

מיטת קומותיים היא פתרון נהדר לחיסכון במקום והיא גם רהיט שילדים מאוד אוהבים. חדרי ילדים צריכים להיות נוחים וכיפיים לילדים, ומיטת קומותיים היא סוג של אטרקציה עבורם. לטפס על הסולם, להחליט מי ישן באיזו מיטה ולקשט את סולם המיטה בכל מיני דרכים – זהו רק חלק מהפעילויות שילדים יכולים למצוא במיטת קומותיים.

מיטת קומותיים היא כיף גדול לילדים ולמבוגרים. חדרי ילדים שבדרך כלל יכלו להכיל רק שתי מיטות ילדים, יוכלו להכיל ארבע מיטות ילדים בעזרת מיטות קומותיים, וכך לחסוך מקום רב בבית.

במידה ואתם אכן בוחרים במיטת קומותיים, חשוב לוודא שהמיטה עומדת בכל תקני הבטיחות, כדי שילדיכם יוכלו ליהנות מהמיטה ולישון בבטחה.

אחסון נכון

הרבה ילדים - משמע הרבה חפצים. אמנם חדרי הבית לא מתרחבים באופן יחסי עם המשפחה, אבל פתרונות האחסון בהחלט יכולים להתרחב בהתאם. ככל שיש יותר ילדים בחדר אחד, כך יש יותר חפצים באותו חדר. אבל אל דאגה, אין סיבה להשאיר אף חפץ בחוץ. פתרונות אחסון לחפצי הילדים יכולים להיות מותאמים לשאר הרהיטים בחדר ובכך לפנות מקום יקר. למשל, במידה ואתם קונים קופסאות אחסון לחפצי הילדים, נסו להתאימן כך שיוכלו להיכנס מתחת למיטות ולחסוך המון מקום.

גם פתרונות אחסון יכולים להוות אטרקציה עבור ילדים. אתם תופתעו לגלות כמה ילדים אוהבים לסדר. כשמדובר במשפחה מרובת ילדים, המשפחה יכולה להיות גם מרובת צעצועים. על מנת לחסוך במקום ובזמן, אפשר לקנות קופסאות מתאימות לחדרי הילדים ולפנות זמן ביום בו הילדים מסדרים את חדריהם כפעילות כיפית. זה גם ייתן לילדים אופציה לסדר את חפציהם איך שהם רואים לנכון ולפי הסדר שמתאים להם ולאורח החיים שלהם.

ארונות מרווחים

מעבר לפתרונות אחסון דינמיים כמו קופסאות, חשוב גם שחפצי האחסון הקבועים יותאמו למספר הנפשות בבית. ארון הוא כלי קיבול מדהים לאין סוף חפצים. גם אם חדר הילדים קטן, נסו להתאים ארון שיוכל להכיל הרבה הפריטים של ילדיכם כדי שגם להם וגם לכם יהיה נוח. התאימו את הארון לשימושם של הילדים בעזרת מדפים נמוכים או שרפרף זמין, כדי שהם יוכלו להגיע לחפצים בעצמם.

גם את הארון ניתן לארגן בצורה טובה יותר באמצעות קופסאות ולמקסם את השימוש בחלל. במעמד קניית הקופסאות, שימו לב שהן מתאימות למידות הארון, ושאפשר לערום למשל שתיים מהן אחת על השנייה בארון כדי לנצל את כל גובה המדף.

ילדים זקוקים למקום בשביל עצמם. נסו לייצר את המקום הזה בשביל השקט הנפשי שלהם ושלכם.