​​​​​​​אופי רייך מונה למנכ"ל מועצת הדבש

ההחלטה לגור בקהילה מעורבת של דתיים וחילונים נובעת מרצון להשתייך לקהילה מגוונת ומכילה ולא לקהילה הומוגנית.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

​​​​​​​אופי רייך מונה למנכ"ל מועצת הדבש-ערוץ 7
​​​​​​​אופי רייך
צילום: דוברות

אופי רייך מונה למנכ"ל מועצת הדבש בישראל, ויחליף בתפקידו את זאב מידן שפורש לאחר כארבע שנים בתפקיד.

רייך בן ה-65, נשוי + 3, חבר מושב בית לחם הגלילית, בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ממכללת רופין ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת חיפה.

במשך עשרים שנה כיהן רייך בתפקיד מנכ"ל "החקלאית", אגודה שיתופית לשירותים וטרינרים, עבד ברשות לפיקוח חקלאי וכיהן כיו"ר חברת אגרידב בזמן תהליך הפרטת החברה.

מועצת הדבש הינה חברה ציבורית הפועלת ללא כל מטרות רווח וחברים בה נציגים של שר החקלאות, שר הכלכלה, שר האוצר, משווקים, צרכנים, ארגונים חקלאיים ועוד. המועצה תומכת ומסייעת לדבוראים באופן שוטף והדוק ומהווה עבורם הגוף המקצועי היחידי.

בין פעולותיה של מועצת הדבש: התמודדות עם איומים על הענף ובכלל זה על תופעת היעלמות הדבורים המאיימת על עצם קיומו של הענף, שיפור ביטוח נזקי הטבע, השקעות במיכון וטכנולוגיה לייעול היצור, קידום הדרכות, ימי עיון, פעולות חינוכיות ועוד.

המועצה גם פועלת באופן נרחב מול משרדי ממשלה וגורמי האכיפה והמשטרה למיגור תופעת גניבות כוורות ברחבי הארץ ומניעת זיופים של דבש. כמו כן פועלת מועצת הדבש לקידום הדור הבא בענף והכנסת דבוראים חדשים לתחום.

כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים המטפלים ב-120,000 כוורות, מתוכן מוצבות 80,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.