תעזבו את המסגרות, תתמקדו באנשים

יש לנו חברי כנסת מעולים, מוכשרים ואהובים, אבל איך יכול להיות שמלבד מתן כהנא אין אף ח"כ שמייצג את המיינסטרים של הציונות הדתית?

הרב עמיחי גורדין , כ"ג בטבת תשפ"א

תעזבו את המסגרות, תתמקדו באנשים-ערוץ 7
הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

כבכל עונת בחירות אנו עדים שוב לשאלת החיבורים שבין המפלגות. בכל כמה שעות עולה ידיעה חדשה על משא ומתן בין מפלגה זאת למפלגה אחרת.

מזל שהמחוקק קבע דד ליין להגשת הרשימות, אחרת עד בוקר הבחירות עוד היינו עסוקים בשאלת החיבורים. קשה לשכוח את הלילה האחרון להגשת הרשימות לכנסת היוצאת, ואיך הציונות הדתית הייתה כמרקחה עד הרגע האחרון סביב שאלת החיבורים והפירודים.

מבלי לפגוע במפלגות היקרות והחשובות שלנו, אני מרגיש שנוצר כאן אבסורד נטול הסבר. למרות שישנן מספר מפלגות ולמרות שישנם ח"כים סרוגים לא מעטים, יש עודף ייצוג לזרמים שנמצאים בקצוות של הציונות הדתית ותת ייצוג לזרם של המיינסטרים.

יש לנו חברי כנסת מעולים, יקרים, מוכשרים ואהובים, אבל איך יכול להיות שמלבד ח"כ מתן כהנא אין אף ח"כ שמייצג את המיינסטרים של הציונות הדתית? איך זה שהקצוות שלנו (הקצה הליברלי החשוב והקצה החרד''לי החשוב) מיוצגים כל כך טוב בכנסת ישראל ודווקא הזרם המרכזי לא מיוצג כמעט בכלל?

הייצוג של הציבור הדתי לאומי בכנסת כיום דומה לבריכה שגובה המים הממוצע שבה הוא מטר וחצי אבל בפועל אי אפשר לשחות בה כיוון שחלק ממנה בעומק של 50 מטר וחלק בעומק של עשר סנטימטר.

הייצוג הנכון לציונות הדתית לא יכול להעצר רק בקצוות, הוא חייב לעבור דרך ייצוג משמעותי מאוד למיינסטרים של הציונות הדתית. תנו לנו בבקשה יותר אורי אורבכים ומתן כהנאים.

ושיהיה הרבה הצלחה לכולנו.