מילות השיר נאמרות בתפילת ערבית, התפילה הסוגרת את היום, בזמן הסמוך לשינה. בדומה לבקשת השיר - תפילה להיות מושכבים לישון בעולם של ביטחון וחיים.

השיר הוקלט בהקשר של התקופה הממושכת הפוקדת אותנו , כפי שהשיר מציין : " דבר, חרב ,רעב ויגון" . ממקום של התייחסות למגיפת הקורונה המשתוללת בחוץ.

בקליפ ישנו געגוע ובקשה של האדם הבוגר לשמירה ,להגנה ולהתעטף ולהסתתר תחת כנפי השכינה,בעולם מלא הסכנות , בדומה לביטחון המרגיש הילד השוכב במיטתו השמורה בביתו.

רקע יצירת השיר- אביו של קובי חלה בפתאומיות בסרטן הראש לפני כשנתיים, בעוד קובי התגורר באוסטרליה,בקהילה המרכזית במלבורן- לשם התבקש להגיע על מנת לשיר לנצח ולנהל את המוזיקה בבית הכנסת המרכזי בקהילת מלבורן Caulfield Synagogue.

קובי אכן הגיע מאוסטרליה לארץ תוך 24 שעות לטפל באביו, אשר נפטר בתום השנה ההיא אחרי מאבק אלים. אביו של קובי ,אהרון, היה חזן בעצמו, והוא גם זה שלימד את קובי לשיר כל השנים.

מתוך מודעות לעוצמת ההשפעה של המוזיקה על אביו הציע קובי למאיר לבוא לשיר ולנגן לאביו על ערש דווי.

השיר אשר בחר לשיר לאביו ברגעיו האחרונים היה- "השכיבנו", אותו הלחין קובי. ובכך למעשה הם אכן גם השכיבו אותו למנוחת עולמים, בעקבות מאורע דרמטי זה הדהד מאז בשניים השיר והחוויה , והם החליטו להתאחד ולעבוד מוזיקלית יחדיו, ומאז פותחים כל הופעה עם השיר : "השכיבנו". מתוך תפילה עבורם ועבור נשמתו. והקליטו את השיר במיוחד לתקופה זו - כשיר תפילה וזעקה לרחמים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו