ליגות הספורט נערכות לסגר

החל ממחר תופסק פעם נוספת עונת 2020/21 בליגות הכדורגל והכדורסל של ישראל, אימוני הקבוצות והשתתפות במפעלים אירופיים תותר

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

ליגות הספורט נערכות לסגר-ערוץ 7
מגרש כדורגל
צילום: ISTOCK

מדינת ישראל נכנסת לסגר, וכמו כל המשק, גם הספורט הישראלי יושבת מפעילות. אחרי שאמש הודיעו משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד האוצר על אישור החלטת הממשלה וכניסת המדינה כולה לסגר החל מהיום בחצות ולמשך 14 ימים עד לתאריך 21 בינואר, במנהלות הכדורגל והכדורסל נערכים לימי הסגר.

בעוד ענפים רבים ייסגרו לחלוטין, בלחץ משרד התרבות והספורט וראשי מנהלות הליגות המקצועניות, בכדורגל ובכדורסל, פעילות הקבוצות לא תושבת לגמרי כאשר יותרו אימונים תחת הקפדות והגבלות מחמירות וכן יותרו משחקי הקבוצות במפעלים האירופיים השונים - מהיורוליג, דרך ליגת האלופות של פיב"א ועד הליגה הבלקנית.

בכדורגל, פעילות שתי הליגות המקצועניות תופסק החל ממחר, יום שישי ה-8 בינואר, כאשר אין עדיין תאריך ספציפי לחזרת הקבוצות לקיום משחקים.

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון פרסם היום מכתב לראשי הקבוצות בשתי הליגות המקצועניות בו כתב כי "אנו עושים מאמצים גדולים לפעול לחידוש המשחקים בסוף השבוע שבין ה-22 וה-23 בינואר".

כלפון הדגיש כי אימוני הקבוצות יימשכו כרגיל גם בזמן הסגר וביקש שאלה יתקיימו "תחת שמירה הדוקה על כל כללי ההתנהלות הנדרשים".

"יובהר ויודגש כי חלה חובה על כל אנשי הקבוצה, להקפיד ולשמור על הנחיות הסגר, בהתאם להנחיות ממשלת ישראל לכללי תושבי המדינה, למעט יציאה לאימוני הקבוצות. אישור הפעילות אינו מהווה עילה ליציאה מהבית לכל פעילות אחרת, שאינה קשורה לפעילות הקבוצה".

"אני פונה אישית לכל הבעלים", חתם כלפון את מכתבו, "אנו בעיצומה של התפרצות קשה של המגפה, לרבות מוטציות שונות המקשות על ההתמודדות עימה. אנא ודאו כי כל הנהלים וההנחיות יישמרו בקפדנות, על מנת שהליגה תוכל להתחדש במועד זה כשכל השחקנים בריאים וכשירים".

גם במנהלת ליגת העל בכדורסל נערכים לימי הסגר, כאשר שם דחו את משחקי הליגה הבלקנית אשר פעילותה מותרת בחוק שכן זו מהווה מפעל אירופי אשר הוחרג מהוראת הסגר של משרד הבריאות כבר בסגר הקודם.

משחקי הליגה הבלקנית היו אמורים להתקיים היום, אך לאור העובדה כי משחקי ליגת העל בכדורסל נדחו בשל הסגר הקרוב, הוחלט לרווח את לוח הזמנים ולאפשר מנוחה מעט לקבוצות הליגה ולקיים את מחזור הסיום של שלב הבתים המוקדם בליגה הבלקנית החל מסוף השבוע הקרוב אז יתקיימו שני משחקים, ולמשך כל השבוע הקרוב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il