איוב קרא: השמאל הישראלי מטיף נגד ההפגנות בארה"ב וביד אחת שורץ בבלפור

ח"כ קרא תוקף את השמאל המפגין נגד ראש הממשלה נתניהו: שם באמת יש חשש לגניבת בחירות, כאן הם מפגינים נגד הכרעת הבוחר.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

איוב קרא: השמאל הישראלי מטיף נגד ההפגנות בארה"ב וביד אחת שורץ בבלפור-ערוץ 7
איוב קרא
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת איוב קרא מהליכוד רואה את המהומות בארה"ב ומלין על צביעות השמאל שמבקר את המהומות שם, אך נוקט באותה דרך כשהוא מפגין בבלפור.

בראיון לערוץ 7 מביע חבר הכנסת קרא צער על מה שהוא מגדיר כהגעתו של האביב הערבי לארה"ב לאחר שגם קלינטון וגם אובמה העלימו ממנו עין כאשר היכה בארצות ערב דמוקרטיות.

לזאת הוא מוסיף וקובע כי בעוד לטענות המפגינים כעת בארה"ב יש ככל הנראה בסיס ותחושותיהם לגניבת בחירות אינה מנותקת מהמציאות, הרי שאותם המבקרים את המפגינים הללו נוקטים בדרך דומה ללא כל סיבה של ממש, אלא רק משום שאינם מקבלים את הדין הדמוקרטי שהתקבל בבחירות.

"השמאל הישראלי מטיף נגד ההפגנות בארה"ב וביד אחת שורץ בבלפור", אומר קרא וקובע כי השמאל "מנסה לפגוע בתוצאות הלגיטימיות. כאן יש הכרעה דמוקרטית ולא מקבלים אותה ושם גנבו את הבחירות ולא נותנים להם אפשרות לערער".

לנוכח דבריו אלה שאלנו את חבר הכנסת קרא אם במידה ויורו תוצאות הבחירות בישראל על חילופי שלטון אנו צפויים לתמונות דומות מצידם של תומכי נתניהו שיחוללו מהומה. קרא משיב בשלילה: "אם תהיה הכרעה דמוקרטית נקבל אותה בימין".

"מטריד אותי שהם מבינים שהם לא יכולים לנצח ומזהים שכל העם זז ימינה והם מנסים באילתורים ובהפגנות להביא לשינוי המצב דרך מערכות שמזוהות איתם. אני מקבל כל הכרעה דמוקרטית כמו שראינו כשברק ניצח וכשרבין ניצח. הימין מקבל זאת בכניעה. הבעה היא כשמנצלים את המערכות כדי שלא לקבל את התוצאות".