בני גנץ לראשי רשויות חרדיות: "עת צרה לישראל"

שר הביטחון בשיחה עם ראשי רשויות חרדיות: "המוטציות החדשות מגבירות את ההדבקה. חייבים לצאת לציבור בקריאה ברורה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

בני גנץ לראשי רשויות חרדיות: "עת צרה לישראל"-ערוץ 7
השר גנץ בפגישת הזום עם ראשי הערים
צילום: דוברות

שר הביטחון בני גנץ קיים הערב (ה') שיחת זום עם ראשי רשויות חרדיות בהשתתפות עוזר השר להתגוננות משה אדרי, ראש רח"ל יורם לרדו ונציגי משרד הביטחון ופיקוד העורף, כחלק מההיערכות לסגר הכללי שייכנס הלילה לתוקפו.

גנץ ביקש מראשי הרשויות לעשות הכל על מנת שהציבור ישתף פעולה ויישמע להנחיות. "עת צרה לישראל. המוטציות החדשות מגבירות את ההדבקה, לכן נאלצנו להדק את הסגר בשבועיים הקרובים.

''אני מבקש לפני הכל – קראו לציבור והסבירו לו את חשיבות הסגר עצמו. ככל שהאנשים יקפידו על הסגר ולא יפגשו – נוכל להוריד את התחלואה. יש לנו מטרה אחת וחוק אחד, חייבים לצאת לציבור בקריאה ברורה לציית לחוק. זה גם עניין של ערבות הדדית, זה גם כדי לשמור על הבריאות וזה גם כי זו לשון החוק.

בשיחה נכחו ראשי הרשויות של בני ברק, קריית יערים, אלעד, מודיעין עלית וביתר עילית. גנץ הדגיש בפניהם: ''אנחנו במשרד הביטחון נמשיך ונסייע ונרחיב את המענה שלנו בתקופה הזו לרשויות המקומיות באמצעות תוכניות אנשי חיל, כנפי חיל, הגדלת הכוחות בבתי החולים וכלל המאמצים.

''בכדי להגביר את מבצע החיסונים, הוספנו 700 חובשים וגייסנו אנשי מילואים שיסייעו בהפעלת מתחמי החיסונים. בכל מקום בו יצטרכו עזרה – אנחנו נהיה שם", הבטיח שר הביטחון.