שפי פז תישאר במעצר-בית

בית משפט השלום קבע כי ההגבלות שהוטלו על שפי פז ישארו בתוקפן. היא מתכוונת לערער לבית המשפט המחוזי ואף לעליון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

שפי פז תישאר במעצר-בית-ערוץ 7
שפי פז
צילום: Roy Alima/Flash90

בית משפט השלום בתל אביב קבע כי ההגבלות שהוטלו על שפי פז, מנהיגת מחאת דרום תל אביב נגד המסתננים ישארו בתוקפן ופז תישאר במעצר בית חלקי עד לתום ההליכים נגדה.

כזכור, בחודש שעבר נעצרו שפי פז, דורון אברהמי ופעיל נוסף בגין מאבקם במסתננים. פז אברהמי והפעיל הנוסף שוחררו לביתם תחת הגבלות קשות.

לאחר החלטת השופטת אמרה שפי פז כי היא תגיש ערר לבית משפט המחוזי ''ואם צריך גם לבית משפט העליון". שם לדבריה "רוב השופטים נמצאים בניגוד עניינים'' שכן בין היתר העבירות המיוחסות לה הן על ריסוס גרפיטי מול בתי השופטים.

בתגובה להחלטה מסרו שפי פז ודורון אברהמי: "אם היינו צריכים הוכחה שמדובר ברדיפה של המערכת קיבלנו אותה היום כאשר השופטת תרצה שחם קינן קיבלה את טיעוני התביעה למסוכנות לכאורה. אז למרות שמעולם לא נקטנו אלימות ומעולם לא הואשמנו במעשים של אלימות, הוגדרנו שוב כמסוכנים. מסוכנים למי? למסתננים, למשטרה ולשופטי בג״צ. כי בדרום תל אביב כנראה אין יותר פשיעה, אין סוחרי סמים, אין עסקים בלתי חוקיים, אין התקהלויות ואין תגרות דמים. יש רק את האנשים שעמלים לתעד את כל זה.

''את כתב האישום אנחנו נתקוף בבוא העת בבית המשפט. כעת אנחנו נמצאים במעצר בית כפול. האחד בשל טרור המסתננים ברחובות. השני משום שאנחנו מאיימים על המשטרה ובתי המשפט. ביום ראשון נגיש ערר למחוזי ולא נוותר עד שיוחזר לנו החופש", הוסיפו השניים.