ג'ו ביידן: המתפרעים בקפיטול - טרוריסטים, טראמפ תוקף את הדמוקרטיה

הנשיא הנבחר תקף: ''בארבע השנים האחרונות היה לנו נשיא שכל מה שעשה זה לבוז לדמוקרטיה שלנו, לחוקה ולשלטון החוק''

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

ג'ו ביידן: המתפרעים בקפיטול - טרוריסטים, טראמפ תוקף את הדמוקרטיה-ערוץ 7
ג'ו ביידן
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן תקף היום (חמישי) את נשיא ארה"ב המכהן דונלד טראמפ והאשים אותו בהסתה שהובילה לפריצה האלימה לקונגרס.

ביידן נשא הצהרה במדינת דלאוור כשהציג את מועמדיו למשרד המשפטים. "אל תעזו לקרוא להם מפגינים. הם היו המון מתפרע, חותרים תחת הממשל, טרוריסטים מקומיים''.

''בארבע השנים האחרונות היה לנו נשיא שכל מה שעשה זה לבוז לדמוקרטיה שלנו, לחוקה ולשלטון החוק. הוא הוציא מתקפה כוללת על המוסדות הדמוקרטיים שלנו מהרגע הראשון, ואתמול היה השיא של המתקפה הבלתי פוסקת הזאת", הוסיף ביידן.

מוקדם יותר הודיע מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, כי דף הפייסבוק של נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ יהיה חסום עד להשלמת חילופי השלטון ב-20 בינואר.

בפוסט שפרסם כתב צוקרברג כי "האירועים המזעזעים ב-24 השעות האחרונות מראים בפירוש שהנשיא דונלד טראמפ מתכוון להשתמש בזמן שנשאר לו בתפקיד כדי להחליש את ההעברה החוקית והבלתי-אלימה של השלטון למחליפו, הנשיא הנבחר ג'ו ביידן.

"אנחנו מאריכים את החסימה של חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלו ללא הגבלה, לפחות לשבועיים הבאים, עד שהעברת השלטון תושלם", הוסיע צוקרברג.

חשבונו של טראמפ בפייסבוק הושעה אמש ל-24 שעות בעקבות המהומות האלימות בגבעת הקפיטול, והפריצה של תומכי טראמפ לבניין הקונגרס.

חשבונו של טראמפ בטוויטר הושעה אמש ל-12 שעות בעקבות ציוצים שפרסם על ההתפרעויות של תומכיו בבניין הקפיטול. בסרטון שפרסם הנשיא הוא קרא למפגינים "לחזור הביתה" ולהימנע מאלימות אך גם טען כי "גנבו מאיתנו את הבחירות", אמירה שעשויה להתסיס את המפגינים.