צה"ל מכפיל את מספר המלגות בתוכנית "ממדים ללימודים"

כל מלגאי יידרש לבצע 60 שעות התנדבות בשנה או לחילופין לממש חמישה ימי מילואים פעילים בשנה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשפ"א

צה"ל מכפיל את מספר המלגות בתוכנית "ממדים ללימודים"-ערוץ 7
מישל ינקו
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף מישל ינקו, ראש מטה אגף כוח האדם בצה"ל, הודיע כי בשנת 2021 יוכפל מספר המשתתפים בתוכנית "ממדים ללימודים".

התוכנית מיועדת ללוחמים משוחררים ולאוכלוסיות ייחודיות משוחררות, והיא מעניקה סיוע של שני שלישים משכר הלימוד האוניברסיטאי לתואר ראשון או שני.

"מתוך הערכה רבה לשירות בצה"ל והשירות הקרבי בפרט, הכפלנו השנה את היקף המשתתפים בתוכנית 'ממדים ללימודים' והיא מהווה שנת שיא בהיקף מקבלי המלגות (כ-14,000). מדובר בצעד המבטא את ההוקרה וההערכה כלפי הלוחמים בצה"ל על תרומתם המשמעותית", אמר ינקו.

לדבריו, ''לוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים מהווים דוגמה אישית לרוח ההתנדבות וההובלה. בעת הזו, כאשר העולם כולו ומדינת ישראל נמצאים במשבר, עלינו לעזור ככל יכולתנו. ניתוח האתגרים הלאומיים והחברתיים הוביל להחלטה כי בעת הזו ועד לחלוף המצב, זכאי המלגה יבצעו במסגרת התוכנית התנדבות בקהילה, או לחילופין ימי מילואים''.

במסגרת כך, יידרש כל מלגאי בביצוע 60 שעות התנדבות בשנה, או לחילופין לממש חמישה ימי מילואים פעילים בשנה. כלומר, במהלך שלוש שנות הלימודים 180 שעות התנדבות או 15 ימי מילואים.

תא''ל ינקו כתב לחיילים ולמשתתפי התוכנית כי "הזכויות האקדמיות וזכויות נוספות שמגיעות לכם, בגין שעות התנדבות או מילואים אלו, כולל תגמולי המילואים הכספיים, יעמדו לזכותכם בנוסף לספירתם לצורך המלגה. ההחלטה תכנס לתוקפה החל משנת הלימודים תשפ״ב והיא לא תחול על סטודנטים שהחלו את לימודיהם לפני שנת תשפ"ב.

"בימים אלו אנו בונים את מנגנון ההפעלה, תוך שימת דגש על כך שהעדפותיכם בבחירת ההתנדבות יבואו לידי ביטוי, ומתוך החלטה כי שירות מילואים פעיל על פי הקריטריונים שנקבעו יהווה תחליף לשעות ההתנדבות''.

רמ''ט אכ''א הוסיף: ''אנו יודעים כי עבורכם-ההתנדבות אינה נטל. הוכחתם זאת בשירותכם הצבאי המאתגר ואנו סמוכים ובטוחים כי תמשיכו לעשות כך גם בחייכם האזרחיים. אתם, החיילים המשוחררים, יקרים לנו מאד וראויים לכל הערכה, ולכן הרחבנו את התוכנית ונמשיך לפעול על מנת לוודא כי התוכנית בעלת החשיבות הלאומית תמשיך להתקיים ולהתעצם בשנים הקרובות''.