איראן חושפת את בסיס הטילים התת קרקעיים החדש שלה במפרץ הפרסי, ולא מחמיצה הזדמנות להביע שוב את שנאתה לישראל.

מפקד משמרות המהפכה האיראניים, חוסיין סלאמי, ומפקד הכוח הימי של משמרות המהפכה האדמירל עלי ראזה טנגסירי, חשפו הבוקר (שישי) את בסיס הטילים התת קרקעיים במחוז הורמוזגן במפרץ הפרסי.

האירוע תועד בסרטוני וידאו בהם נראים שני מפקדי משמרות המהפכה נכנסים לבסיס הטילים הסודי כאשר הם דורכים על דגל ישראל שהונח על הרצפה בכניסה.

הם גם נשאו נאומים בטקס שהתקיים בבסיס, בהם התגאה סלאמי כי "הטילים החדשים שלנו הם בעלי טווח ארוך במיוחד ויכולים לעקוף את מערכות ההגנה והנשק האלקטרוני של האויב".

במהלך הביקור נראים מפקדי משמרות המהפכה צועדים סמוך לטילים וכני השיגור המוצבים במקום. גם הנשיא חסן רוחאני לא החמיץ הזדמנות לשגר עקיצה לארה"ב בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול.

בנאום לאומה ששודר בשידור חי בטלויזיה הממלכתית של איראן, אמר רוחאני כי "אתם רואים כעת את המצב בארה"ב. זוהי הדמוקרטיה וזכויות האדם שלהם. זוהי שערוריית הבחירות שלהם. אלו הערכים האמריקאיים שלהם. אפילו החברים שלהם הפכו אותם ללעג".

רוחאני הוסיף עוד כי הוא מקווה שג'ו ביידן יביא רוח חדשה לבית הלבן וישפר את היחס לאיראן. "מה שראינו בארצות הברית אתמול והיום מראה עד כמה הדמוקרטיה המערבית שברירית ופגיעה. ראינו שלמרבה הצער האדמה פורייה לפופוליזם, למרות ההתקדמות במדע ובתעשייה. הגיע פופוליסט לבית הלבן והוא הוביל את ארצו לאסון בארבע השנים האחרונות. אני מקווה שכל העולם והדיירים הבאים בבית הלבן ילמדו מכך", הוסיף רוחאני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו