טוויטר
טוויטר צילום: ISTOCK

טוויטר החליטה לחסום את חשבונו של הנשיא טראמפ בעקבות "חשש להמשך הקריאה לאלימות" אולם מתברר כי חשבונותיהם של אישים מפורסמים שמשתמשים ברשת החברתית על מנת להסית, כולל קריאות להשמדת ישראל, נותרו פעילים.

המנהיג העלין של אירן, האייתוללה עלי חמינאי, משתמש בחשבון הטוויטר שלו על מנת לקרוא לאלימות נגד ישראל וארה"ב.

בחודש יולי האחרון הוא פירסם פוסט בו נשבע לנקום בארה"ב על ההתנקשות בגנרל קאסם סולימאני בחודש ינואר שעבר. "הרפובליקה האיסלאמית של איראן לעולם לא תשכח את מותו של חאג' קאסם סולימאני ובהחלט תכה במכה הדדית את ארה"ב", כתב חמינאי.

בציוץ משנת 2018 שעדיין מופיע בחשבונו איים חמינאי בהשמדת מדינת ישראל וכתב "העמדה שלנו נגד ישראל היא אותה עמדה שתמיד נקטנו. ישראל היא גידול סרטני ממאיר באזור מערב אסיה שיש להסיר ולמגר. זה אפשרי וזה יקרה". גם שליט ונצואלה, ניקולאס מדורו, הנחשב לדיקטטור ורודן וביצע הפרות שיטתיות של זכויות אדם, פעיל במיוחד בטוויטר על מנת להעביר את המסרים שלו.

גם כלי תקשורת המייצגים את ממשלת סין מנצלים את חשבונות הטוויטר שלהם על מנת להפיץ תעמולה. כך למשל צייץ People’s Daily הנחשב לכלי התעמולה העיקרי של ממשלת סין, בחודש נובמבר האחרון, כי "כל הראיות הקיימות מצביעות על כך שנגיף הקורונה לא התחיל בווהאן שבמרכז סין, אלא עשוי היה להגיע לסין באמצעות מוצרי מזון קפואים מיובאים ואריזותיהם".

גם דמויות אחרות הנחשבות מאוד שנויות במחלוקת ממשיכות להפעיל חשבונות טוויטר ללא הפרעה, בין היתר או ג'יי סימפסון שהואשם ברצח בת זוגו לשעבר ובשנת 2008 נידון למאסר ארוך בגין שוד ונסיון חטיפה.

גם המטיף הקיצוני לואיס פרחאן, הנחשב לאחד האנטישמים המפורסמים בעולם, והלאומן הלבן ריצ'ארד ספנסר המטיף לעליונות הגזע הלבן ממשיכים לנצל את טוויטר להפצת דעותיהם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו