הדמוקרטים רוצים להדיח את טראמפ

יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי הודיעה כי היא מתכוונת להתחיל ביום שני בהליכי הדחה נגד הנשיא טראמפ בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשפ"א

הדמוקרטים רוצים להדיח את טראמפ-ערוץ 7
ננסי פלוסי
צילום: רויטרס

למרות שנותרו ימים ספורים בלבד לכהונתו, הדמוקרטים מבקשים להתחיל שוב בהליכי הדחה נגד הנשיא טראמפ.

יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה כי היא מתכוונת להגיש הצעה להליך הדחה בגין "הסתה להתקוממות" כבר ביום שני הקרוב, פחות מעשרה ימים לפני תום כהונתו של טראמפ בבית הלבן.

המאמץ של הדמוקרטים להדיח את הנשיא תפס תאוצה לאחר שנודע על מותו של אחד השוטרים בגבעת הקפיטול במהלך הפריצה למקום על ידי תומכי טראמפ.

במכתב לחברי הסנאט והקונגרס כינתה פלוסי את פעולותיו של טראמפ "תקיפה מחרידה על הדמוקרטיה שלנו" וקראה לנשיא להתפטר או להתמודד שוב עם הליכי הדחה שהיא מתכוונת להתחיל.

"היום, בעקבות מעשיו המסוכנים והממרידים של הנשיא, הרפובליקנים בקונגרס צריכים ללכת בעקבות הדוגמה הזו ולקרוא לטראמפ לעזוב את משרדו באופן מיידי. אם הנשיא לא יעזוב את תפקידו באופן מיידי וברצון, הקונגרס ימשיך עם ההליך שלנו", כתבה פלוסי.

הדמוקרטים מתכוונים לנצל את הרוב שלהם בקונגרס על מנת להתקדם בהליך ההדחה של טראמפ ולקיים הצבעה בנושא מוקדם ככל האפשר, כאשר להדחה נדרש רוב של שני-שלישים. חלק מהסנאטורים הרפובליקנים כבר הודיעו כי הם מתכוונים לתמוך בהדחתו של טראמפ בעקבות המהומות בקפיטול. ליסה מורקובסקי, סנאטורית רפובליקנית מאלסקה, אמרה כי "אני רוצה שהוא יתפטר. הוא גרם מספיק נזק".

גם בן סאס, סנאטור רפובליקני מנברסקה, אמר כי "אני בהחלט אשקול לתמוך בהליך ההדחה. טראמפ התעלם משבועתו, וההסתה שלו לאלימות היתה מרושעת". אם אכן יפתחו הדמוקרטים בהליך ההדחה, יהיה טראמפ הנשיא הראשון שמועמד להדחה פעמיים במהלך כהונתו.