בנט הציע לסמוטריץ' שלושה מקומות בעשירייה

יו"ר ימינה נפתלי בנט העביר הצעה לסמוטריץ' לפיה הוא יקבל שלושה מקומות לאנשיו בעשירייה הראשונה של הרשימה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בטבת תשפ"א

בנט הציע לסמוטריץ' שלושה מקומות בעשירייה-ערוץ 7
בנט וסמוטריץ'
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ימינה נפתלי בנט העביר אתמול הצעה לבצלאל סמוטריץ' לפיה הוא יקבל שלושה מקומות לאנשיו בעשירייה הראשונה של הרשימה, כך מדווח "ישראל היום".

כזכור, סמוטריץ' דורש ארבעה מקומות בשמיניה הראשונה. לדברי אנשי בנט עד לרגע זה לא התקבלה תשובה להצעה.

הערב התראיין סמוטריץ' בפגוש את העיתונות וטען כי "בנט הביא את הציונות הדתית למקום הכי נמוך שהייתה בו מאז ומעולם". לדבריו "השיקול היחיד מה יהיה הרכב הקואליציוני שנוכל דרכו לקדם ולקיים כמה ערכים שחשובים לציונות הדתית, לדאוג לה, לקחת אחריות על מדינת ישראל כפי שאנחנו חושבים לנכון. אני המפלגה הדתית הלאומית היחידה".

"בנט יצא לדרכו בימין החדש עם 16 מנדטים, אנחנו זוכרים איך זה נגמר. בסבב השני איילת (שקד) הועמדה בראש, היו סקרים של 13 מנדטים ונגמר ב 7, בסבב ג' הוא הביא את הציונות למקום הכי נמוך שהייתה מאז ומעולם עם שישה מנדטים".

בסביבתו של סמוטריץ' צוטטו בדיווח כי "בנט מחכה תמיד ליום האחרון לסגירת הרשימות ואז מעמיד לקיר. לא ניתן לזה לקרות הפעם. אנחנו הולכים עם רשימה של הציונות הדתית. מתחילים להתכונן. אבל לא סוגרים את הדלת".

מנגד, בסביבתו של בנט מסרו: "זה נראה רע מאד. סמוטריץ' החליט לרוץ לבדו. הוא החליט ללכת עד הסוף. הייתה פגישה בין השניים שבה הוא אמר שיש לו סקר לפיו הוא מגיע ל-6 מנדטים. בנט אמר לו אם זה ככה בוא נרוץ בנפרד.

כמה שעות לאחר מכן פורסם סקר שהוא לא עובר את אחוז החסימה. הוא מתבצר. הוא קורע את החבל". לטענתם במהלך הפגישה סוכם לשמור על שקט תקשורתי אך סמוטריץ' לא עושה זאת, והדוגמא לכך היא הראיון בתכנית פגוש את העיתונות.