היעד: חמישה מיליון חיסונים תוך חודשיים

משלוח של כ-100 אלף חיסונים מתוצרת 'פייזר' יגיע היום לישראל ובהמשך השבוע יגיעו עוד כ-400 אלף מנות. חיסון עובדי החינוך יוצא לדרך.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

היעד: חמישה מיליון חיסונים תוך חודשיים-ערוץ 7
חיסון לקורונה
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משלוח של כ-‭100‬ אלף מנות חיסון של חברת 'פייזר' צפוי לנחות היום (ראשון) בישראל, כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

עד לסוף השבוע צפויים להגיע משלוחים נוספים, כנראה עד למספר של חצי מיליון. בסך הכל יגיעו כ-5 מיליון חיסונים עד סוף חודש מארס.שר הבריאות יולי אדלשטיין עדכן הבוקר כי במנה הראשונה של חיסון הקורונה התחסנו עד כה 1,817,000 בני אדם.

מבצע ההתחסנות לקורונה "נותנים כתף" יעלה מדרגה כאשר השבוע יחל החיסון במנה השנייה לצוותי רפואה ולאזרחים, וכן למורים.

המבצע לחיסון עובדי ההוראה ייקרא "כתף לחינוך" ובמשרד הבריאות ביקשו מקופת החולים להיערך אליו.

ההערכה היא שהחיסונים של פייזר יגיעו לקופות החולים ביום שלישי, וברביעי יחל מבצע כדי לסיים עד יום שישי.

משרד החינוך יעביר מספרי תעודות זהות של צוותי ההוראה למשרד הבריאות ולקופות החולים כדי שיהיה אפשר לזמן אותם. ככל הנראה, מורי החינוך המיוחד יקבלו קדימות.

עם זאת, מלבד עובדי ההוראה המועסקים על ידי משרד החינוך, יש להביא בחשבון סייעות ועובדים אחרים המועסקים על ידי הרשויות המקומיות, שעדיין לא ידוע מי יהיה אחראי לחסן אותם.

ברקע מבצע החיסונים הצפוי, עדיין עומד בתוקף האיום של הסתדרות המורים להשבית החל מיום שלישי את הלימודים בחינוך המיוחד.

יפה בן דוד דורשת לנצל את הסגר כדי לחסן לאלתר גם את שאר עובדי ההוראה. "כל עוד עובדי ההוראה לא מחוסנים בפועל, סכסוך העבודה נשאר בתוקף. כשכל עובדי ההוראה יחוסנו, נברך על הביצוע ולא על ההחלטה".

בד בבד, במעונות היום כמו נעמת, ויצו והתחלה חכמה טוענים כי הם לא נכללים במתן עדיפות לחיסונים. "זו שערורייה, זה מחדל בלתי נתפס", אומרת יו"ר נעמת חגית פאר. לדבריה, "מדובר בצוותי הוראה שחשופים יותר מכל מורה לתחלואה - הן באות במגע קרוב עם הפעוטות. זו יריקה בפרצוף המחנכות לגיל הרך".

בתוך כך, פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, קיבל הבוקר את החיסון השני לקורונה. "אני נרגש היום. אנחנו בעיצומו של מבצע חיסונים גדול ומוצלח ותחילתו של החיסון השני. אני שמח על ההיענות הציבורית, וקורא לאוכלוסיות היעד להמשיך ולהתחסן. במקביל, אני מזכיר, שעדיין יש לשמור על כל ההנחיות למען הבריאות של כולנו".