מה אתם עושים?

בסוף תרוצו ביחד. הסיכוי שלא תעברו את אחוז החסימה גדול מדי. אז מדוע שלא תנהלו משא ומתן בחדר סגור, בלי מריבות? חשבנו שלמדתם משהו.

הרב עמיחי גורדין , כ"ו בטבת תשפ"א

מה אתם עושים?-ערוץ 7
נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ'
צילום: פלאש 90

אתם יכולים אולי להסביר לנו מה אתם עושים? קשה לכם עם העובדה שיש לכם יותר מדי מנדטים בסקרים ואתם רוצים שהבוחרים הפוטנציאליים ירגישו דחייה מהמריבות שלכם ויחזרו לנתניהו. בשביל מה המריבות הללו?

בסוף הרי תרוצו ביחד. הסיכוי שלא תעברו את אחוז החסימה גדול מדי. כל מה שאתם עושים עכשיו זה למקסם רווחים. לא למדתם שעדיף חתיכה יותר קטנה מעוגה גדולה מאשר חתיכה גדולה מעוגה קטנה? צחוק הגורל יהיה שבסוף המריבות המיותרות הללו תישארו עם חתיכה קטנה מעוגה קטנה.

אי אפשר לנהל את הויכוח הזה בצורה מכבדת? למה לרדת אחד על השני? אני מודה שיש צד אחד שהרבה יותר תוקפני לצד השני, אבל כיוון שבסוף תלכו ביחד מה זה משנה מי התוקפן. הייתם שותפים ותהיו שותפים. ככה מתנהלים שותפים?

אתם במשא ומתן. סבבה. אני לא מבין מה הבעיה לנהל אותו בחדרי חדרים. בשקט. בדיסקרטיות. למה אתם חייבים לשחזר כל בחירות מחדש את המריבות המגעילות מהבחירות הקודמות והקודמות קודמות, והקודמות קודמות קודמות. אם אנחנו מתגעגעים לזירת האגרוף המלבבת הזאת אנחנו יכולים לחפש בארכיון את מה שעשיתם לפני שנה ושנתיים ולהתענג עליו בנחת ובשמחה.

חשבנו שלמדתם משהו. טעינו. אתם מתדרדרים במדרון חלקלק. מוציאים לאנשים את החשק לשמוע אתכם ולהצביע לכם. נמאס.