מצטרף לקוראים לחזק בכל עוז את בצלאל סמוטריץ' ואת מי שייבחר להנהגת הבית היהודי

ראש ישיבת מעלה אליהו הרב חיים גנץ: התייחסות לקריאתו של הרה"ג זלמן מלמד לאחדות בין האיחוד הלאומי לימין החדש, שהתפרסמה בערוץ 7.

הרב חיים גנץ , כ"ו בטבת תשפ"א

מצטרף לקוראים לחזק בכל עוז את בצלאל סמוטריץ' ואת מי שייבחר להנהגת הבית היהודי-ערוץ 7
הרב חיים גנץ
צילום: שלמה אזולאי

הרב זלמן מלמד כותב בדבריו שתפקיד הציונות הדתית הוא לאחד את העם, ומקשר לכך את דברי הגר"א על בעלי מחלוקת הנקראים 'עמלקים'.

1. הזדהותי עם מגמה זו של הרב הביאה אותי להקים ישיבה בצפון תל אביב, במגמה לחבר בין הקצוות הרחוקים ביותר בתחום הרוחני והפוליטי.

עם ישראל הוא עם אחד עם נשמה א-לוקית אחת, והיא המרכז המאחד בינינו למרות שינויי הגוונים והדעות (הקיצוניות לפעמים) המפרידות בינינו. כל זה אינו מחייב אחדות עם מר נפתלי בנט והיפרדות מנתניהו וליצמן.

2. לעניות דעתי עיקר תרומתה של הציונות הדתית לפסיפס הלאומי היא העמדת קדושת היהדות בלב התחייה, ולא נעמעם את שליחותנו זו כדי להגיע לראשות הממשלה. נפתלי בנט הציב לעצמו יעדים אחרים, ואם להבנתו הוא צריך להשתחרר מגבולות הציונות הדתית כדי להשיג את מטרותיו, אינני רואה בו כלל וכלל בעל מחלוקת הקרוב לעמלקיות.

זו היא הבדלה חכמה, כדברי הגמרא בברכות שאומרת שלא לחינם ניתנה הבדלה בברכת חונן הדעת. קל וחומר שאיני רואה שום פלגנות ועמלקיות בשמירה על שליחותנו הלאומית (לא המגזרית) - לתת את הנשמה למדינה. אני מצטרף לקוראים לחזק בכל עוז את בצלאל ואת כל מי שייבחר להנהגת הבית היהודי, ולחבור לתוכן המהותי האחד- העמדת הקדושה בלב התחייה.

3. אני אוחז בשולי גלימתו של הרה"ג זלמן מלמד שליט"א וקורא לנהל את מערכת הבחירות ללא רבב של שנאה- "ואיש את רעת רעהו אל תחשבו בלבבכם", וכציטוטו של הרה"ג – "הקב"ה שונא את המקטרגים על בניו". כל תנועה תאיר רק את הטוב שבה, וכרגיל לאחר הבחירות נתיישב יחד לעצב את פסיפס ההנהגה לפי רצון העם.

למען אחי ורעיי אדברה נא שלום בך