'בג"ץ החמץ': הח"כים החרדים זועמים

בעקבות פסיקת בג"ץ חברי הכנסת החרדיים תקפו בחריפות את בית המשפט העליון. גפני: "נפעל לחוקק את פסקת ההתגברות"

מיכל לוי , כ"ו בטבת תשפ"א

'בג"ץ החמץ': הח"כים החרדים זועמים-ערוץ 7
משה גפני
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

בעקבות פסיקת בג"ץ שאשררה את ביטול איסור הכנסת החמץ לבתי החולים, חברי הכנסת החרדיים תקפו בחריפות את בית המשפט העליון.

יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני תקף את הפסיקה ואמר כי מפלגתו תפעל לחוקק את פסקת ההתגברות.

"שופטי בג"ץ החצופים מנצלים את התקופה שבין כנסת אחת לשנייה, שאי אפשר להעלות את התיקון לחוק שלי בעניין הזה, ולא מתחשבים ביהודים שומרי כשרות הנזקקים להגיע לשירותי בתי החולים בפסח".

גפני הוסיף: "נדרוש בכל תוקף את פסקת ההתגברות כדי לעצור ולעשות סדר בכוח הלא מוגבל שלהם".

יו"ר ש"ס השר דרעי אמר כי "לא יעלה על הדעת כי במדינה יהודית, בתי חולים יחוייבו להכניס לתחומם חמץ בפסח".

עוד הבהיר כי מיד לאחר הבחירות תדרוש סיעת ש"ס בכנסת את קידום הצעת חוק זכויות החולה, "כפי שהוריתי לח״כ משה ארבל להגיש בכנסת ה-23, אשר מבקשת לשמור על הסטטוס קוו ולהסמיך את מנהלי בתי החולים בנושא זה. שהרי בית חולים המשרת אוכלוסייה יהודית אינו דומה לבית חולים המשרת אוכלוסיות מיעוטים״.

ח"כ אוריאל בוסו מש"ס הצטרף למתקפה. "בג"ץ ממשיך לחרב את עקרונות המדינה היהודית ולהשליט עליה עקרונות מעוותים בצורה לא דמוקרטית ובחוסר סמכות", אמר.

עוד הוסיף כי "יש לעשות סוף להליך הזה שיושבים שופטים ומקבלים החלטות לפי רחשי ליבם בעוד נבחרי הציבור וחברי הכנסת עמלים בוועדות יום וליל בכדי להגיע למתווים מסודרים בנושא הזה מבלי שאף צד יפגע, לא יתכן שזה מגיע לערכים ויהדות היד קלה על ההדק, הכנסת תפקידה לקבוע את הכללים בסוגיה הזאת ולא שופטי בג"צ".

סגן השר אורי מקלב הגיב ואמר כי "פסיקת בית המשפט אינה מגיע על רקע חוקתי, אלא מתוך השקפת עולם מנוכרת של השופטים שאינם מייצרים את הרוב בארץ ישראל השומר כשרות בפסח".

"פסיקה אטומה ומנוכרת זו לא באה לאפשר חופשיות למי שאינו רוצה להקפיד על חמץ בפסח - אלא פוגעת באופן ממשי ברוב ישראל השומרים מחמץ בפסח, ופוגעת באופן המעשי מהחולים המאושפזים בבתי החולים לשמור כשרות בפסח. בית המשפט בפסיקתו זו מייצג את עצמו בלבד", הוסיף.