מפקד סיירת גולני הותקף באגרוף בפניו על ידי יהודי בשומרון

סא"ל איוב כיוף הותקף על ידי יהודי בעת פינוי ציר במהלך הפגנה סמוך ליישוב קדומים. התושבים יקיימו מפגן תמיכה בצה"ל.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

בהפגנה שהתקיימה אמש (מוצאי שבת) סמוך ליישוב קדומים בשומרון חסמו מתיישבים את ציר התנועה לכלי רכב.

מצה"ל נמסר כי לאחר שנוצר עומס תנועה במקום הכוח הצבאי פנה למפגינים והורה להם לפנות את הציר. משסירבו, פעלו הכוחות לפינוי המפגינים לצידי הכביש.

אחד המפגינים נהג באלימות כלפי מפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף. הוא עוכב בנקודה והועבר לטיפול שוטר שנכח במקום. הקצין הגיש תלונה במשטרה.

"צה"ל מגנה ומוקיע בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה", נמסר מצה"ל.

בעקבות האירוע החמור, תושבי קדומים יתכנסו הערב (שני) להפגנת תמיכה בלוחמי גולני סמוך למוצב צה''ל ביישוב. ראש המועצה המקומית קדומים חננאל דורני: "מדובר באירוע חמור בו הותקף קצין צה"ל ע"י אדם שאינו גר בקדומים. אני מגנה ומוקיע כל פגיעה בחיילי צה"ל - בנינו ואחינו להם אנו חייבים חוב גדול. ליבנו עם הקצין ועם חייליו ונמשיך לפעול יחד, במטרה לשמור על ביטחון האזור".

שר הביטחון בני גנץ אמר בתגובה, "לא נקבל שום פעולת טרור או אלימות כלפי אזרחים או חיילים. אני מגנה ומוקיע את תקיפת מפקד סיירת גולני על ידי פורע חוק. צה"ל ושאר גופי הביטחון ימשיכו לשמור על החוק והסדר אל מול רוחות ההסתה הרעות - ביושרה ובנחישות. תופעת האלימות שאנו נתקלים בה בתקופה האחרונה, תטופל ביד קשה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) מסר ''אני מנסה כבר חצי שעה לברר מה קרה שם ולא מצליח. אבל צריך לומר בצורה הכי ברורה שאפשר: הרמת יד על חייל או שוטר היא מחוץ לתחום. מותר וצריך למחות, אסור לפעול באלימות. אנשים אחים אנחנו.

''אני מבקש לחזק את ידי לוחמי צה"ל, ובתוכם את לוחמי פלס"ר גולני התותחים ואת מפקדם סא"ל איוב כיוף", הוסיף סמוטריץ'.