ברוך בן יגאל: אסור להרים יד על חייל צה"לבאדיבות אור הלר, חדשות 13

האב השכול ברוך בן יגאל, אביו של לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל ז''ל, מזועזע מהכאת מפקדו של בנו סגן אלוף איוב כיוף בידי יהודי במהלך הפגנה בשומרון.

''נדהמתי לשמוע שמישהו הרים יד על מפקד סיירת גולני. אסור בתכלית האיסור להשלים עם תופעות כאלה, אסור להרים יד על חייל צה''ל ועל כל לובש מדים. האנשים האלה מגינים עלינו. הבן שלי היה יחד איתם. אסור לעשות דברים כאלו.

''אנחנו עם אחד", הדגיש האב השכול. ''אני מחזיק בידיי את המכתב שמפקד סיירת גולני סא''ל איוב כלוב שלח לבן שלי. הוא עשה המון למען עם ישראל וארץ ישראל. אסור להרים יד על מפקד סיירת גולני. טעיתם. טעיתם. אני בטוח שכל המתיישבים מגנים את התופעה הזאת''.

מעצר במהלך המחאה בצומת קדומיםצילום: הלל מאיר / TPS

כאמור, מפקד סיירת גולני הותקף על ידי יהודי בהפגנה שהתקיימה אמש (מוצאי שבת) סמוך ליישוב קדומים בשומרון.

במהלך ההפגנה חסמו מתיישבים את ציר התנועה לכלי רכב. מצה"ל נמסר כי לאחר שנוצר עומס תנועה במקום הכוח הצבאי פנה למפגינים והורה להם לפנות את הציר. משסירבו, פעלו הכוחות לפינוי המפגינים לצידי הכביש.

אחד המפגינים נהג באלימות כלפי מפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף. הוא עוכב בנקודה והועבר לטיפול שוטר שנכח במקום. הקצין הגיש תלונה במשטרה.

"צה"ל מגנה ומוקיע בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה", נמסר מצה"ל.

בעקבות האירוע החמור, תושבי קדומים יתכנסו הערב (שני) להפגנת תמיכה בלוחמי גולני סמוך למוצב צה''ל ביישוב. ראש המועצה המקומית קדומים חננאל דורני: "מדובר באירוע חמור בו הותקף קצין צה"ל ע"י אדם שאינו גר בקדומים. אני מגנה ומוקיע כל פגיעה בחיילי צה"ל - בנינו ואחינו להם אנו חייבים חוב גדול. ליבנו עם הקצין ועם חייליו ונמשיך לפעול יחד, במטרה לשמור על ביטחון האזור".

שר הביטחון בני גנץ אמר בתגובה, "לא נקבל שום פעולת טרור או אלימות כלפי אזרחים או חיילים. אני מגנה ומוקיע את תקיפת מפקד סיירת גולני על ידי פורע חוק. צה"ל ושאר גופי הביטחון ימשיכו לשמור על החוק והסדר אל מול רוחות ההסתה הרעות - ביושרה ובנחישות. תופעת האלימות שאנו נתקלים בה בתקופה האחרונה, תטופל ביד קשה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) מסר ''אני מנסה כבר חצי שעה לברר מה קרה שם ולא מצליח. אבל צריך לומר בצורה הכי ברורה שאפשר: הרמת יד על חייל או שוטר היא מחוץ לתחום. מותר וצריך למחות, אסור לפעול באלימות. אנשים אחים אנחנו.

''אני מבקש לחזק את ידי לוחמי צה"ל, ובתוכם את לוחמי פלס"ר גולני התותחים ואת מפקדם סא"ל איוב כיוף", הוסיף סמוטריץ'.