תקיפת מפקד הסיירת | גרסת החשוד: "דחפתי לו את היד. חיילים הפציצו אותי במכות"

עו"ד יהודה שמעון מחוות גלעד מכחיש שתקף את מפקד סיירת גולני, "אמרתי לו לעזוב את הבנות, הוא דחף אותי. חיילים הפציצו אותי במכות".

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

תקיפת מפקד הסיירת | גרסת החשוד: "דחפתי לו את היד. חיילים הפציצו אותי במכות"-ערוץ 7
חיילים בחטיבת גולני. תמונת ארכיון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תושב חוות גלעד שלפי צה"ל הכה את מפקד סיירת גולני במהלך הפגנה ליד קדומים בשומרון, מכחיש את המיוחס לו ומתכוון להגיש תביעה בגין מעצר שווא.

האיש, עו"ד יהודה שמעון, הגיע במוצאי שבת יחד עם שמונה מילדיו להפגנת מחאה בצומת קדומים על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל.

שמעון העיר לחיילים על כך שהם נגעו בנערות סמוך לחזה ולטענתו הותקף על ידי מפקד הסיירת וחייליו. "בני ובנות הנוער, כחלק מהמחאה, ישבו על הכביש זמן ממושך. בשלב מסויים ראיתי חיילים ממש נוגעים בצורה פולשנית בנערות, אחד מהם ממש אחז בסמוך לחזה של אחת מהם.

''ניגשתי אליו וצעקתי 'אל תיגעו בנערות, אל תיגעו בנערות', מיד קפצו עלי החיילים, תקפו אותי, אפילו המשטרה הבינה שלא עשיתי כלום, ורק היום בצהרים הגעתי עצמאית לתחנה ונחקרתי, ושוחררתי מיד אחרי החקירה.

"עד להודעת צה"ל לא ידעתי שזה המג"ד שהיה באירוע עם הנערות. עצוב שמפקד סיירת בצה"ל גם מבצע עבודות שיטור, גם פוגע בחופש המחאה הלגיטימי, גם פוגע עם חייליו בנות, גם תוקף אזרח שמעיר לו והכי עצוב שהוא רץ עם דו"צ להכפיש את ציבור המתיישבים. יום עצוב לגולני, לצה"ל ולמדינה", מסר שמעון.

בכוונת עו"ד שמעון להגיש תביעה אזרחית כנגד המשטרה וצה"ל על מעצר שווא ותקיפה.

כאמור, בהודעת דובר צה''ל נאמר כי מפקד סיירת גולני הותקף על ידי יהודי בהפגנה שהתקיימה אמש (מוצאי שבת) סמוך ליישוב קדומים בשומרון.

במהלך ההפגנה חסמו מתיישבים את ציר התנועה לכלי רכב. מצה"ל נמסר כי לאחר שנוצר עומס תנועה במקום הכוח הצבאי פנה למפגינים והורה להם לפנות את הציר. משסירבו, פעלו הכוחות לפינוי המפגינים לצידי הכביש.

אחד המפגינים נהג באלימות כלפי מפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף. הוא עוכב בנקודה והועבר לטיפול שוטר שנכח במקום. הקצין הגיש תלונה במשטרה.

"צה"ל מגנה ומוקיע בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה", נמסר מצה"ל.

בעקבות האירוע החמור, תושבי קדומים יתכנסו הערב (שני) להפגנת תמיכה בלוחמי גולני סמוך למוצב צה''ל ביישוב. ראש המועצה המקומית קדומים חננאל דורני: "מדובר באירוע חמור בו הותקף קצין צה"ל ע"י אדם שאינו גר בקדומים. אני מגנה ומוקיע כל פגיעה בחיילי צה"ל - בנינו ואחינו להם אנו חייבים חוב גדול. ליבנו עם הקצין ועם חייליו ונמשיך לפעול יחד, במטרה לשמור על ביטחון האזור".

שר הביטחון בני גנץ אמר בתגובה, "לא נקבל שום פעולת טרור או אלימות כלפי אזרחים או חיילים. אני מגנה ומוקיע את תקיפת מפקד סיירת גולני על ידי פורע חוק. צה"ל ושאר גופי הביטחון ימשיכו לשמור על החוק והסדר אל מול רוחות ההסתה הרעות - ביושרה ובנחישות. תופעת האלימות שאנו נתקלים בה בתקופה האחרונה, תטופל ביד קשה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) מסר ''אני מנסה כבר חצי שעה לברר מה קרה שם ולא מצליח. אבל צריך לומר בצורה הכי ברורה שאפשר: הרמת יד על חייל או שוטר היא מחוץ לתחום. מותר וצריך למחות, אסור לפעול באלימות. אנשים אחים אנחנו.

''אני מבקש לחזק את ידי לוחמי צה"ל, ובתוכם את לוחמי פלס"ר גולני התותחים ואת מפקדם סא"ל איוב כיוף", הוסיף סמוטריץ'.