בני גנץ החליט: לא יוסדרו יישובים ביו"ש

שר הביטחון קבע כי לא יוסדרו יישובים ללא אכיפה של בניה לא חוקית. מחר: ראש מועצת שומרון יעביר את לשכתו למאהל ההתיישבות הצעירה.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

בני גנץ החליט: לא יוסדרו יישובים ביו"ש-ערוץ 7
שובתי הרעב במאהל המחאה של ההתיישבות הצעירה
צילום: חזקי ברוך

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ החליט שלא לקדם הסדרת 46 יישובים צעירים ביהודה ושומרון. כך דווח בכאן 11.

בישיבה שהתקיימה הבוקר (ראשון) במשרד הביטחון, יחד עם השר מיכאל ביטון ויועצים משפטיים, החליט השר גנץ כי לא תקודם הסדרת המאחזים ללא הסדרת האכיפה על הבניה הלא חוקית.

בימים האחרונים נועד גנץ עם נציגים מההתיישבות ביו"ש בביתה של השרה עומר ינקלביץ'. הם דנו על הסדרת ההתיישבות הצעירה והאפשרות לכנס בקרוב את מועצת התכנון העליונה, שאמורה לאשר תוכניות בנייה נוספות. בגלי צה''ל דווח כי שר הביטחון הבטיח ״לסייע ככל הניתן״.

מלשכת שר הביטחון נמסר: "כשר ביטחון גנץ נפגש וימשיך להיפגש עם כל האוכלוסיות שזקוקות לסיוע של המשרד- עם תושבי אשקלון ועוטף עזה, עם תושבי קו העימות בצפון, וגם עם תושבי יהודה ושומרון היהודים והפלסטינים. העובדה שפגישה ואמירה כללית על סיוע הופכת לדיווח חדשותי- תמוהה''.

נציין כי ראש מועצת שומרון יוסי דגן יעביר מחר את לשכתו למאהל ההתיישבות הצעירה בירושלים, כדי להביע הזדהות עם התושבים הדורשים להתחבר לתשתיות מים וחשמל.

בתוך כך, יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד המתגוררת עם ילדיה בישוב חוות גלעד, הצטרפה היום (ראשון) לשביתת הרעב של ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

בצהריים אמרה שבח לערוץ 7, "החלטתי להצטרף לשביתת הרעב בתקווה שזה לא יקח הרבה מאוד זמן, מתוך הבנה שדברים צריכים לזוז".

שבח הזכירה את חלון ההזדמנויות שעוד רגע נסגר, "הרבה מדי זמן אנחנו צועקים על ההסדרה, יש את חלון ההזדמנויות שעוד רגע נעלם ואז שוב נישאר עם ההבטחות שנותרות באוויר".

בהמשך הסבירה את הבחירה לשבות רעב, "זה בנפשנו, אנחנו באמת סובלים, עכשיו נעים וכיף, אבל יתחיל להיות חורף ואנחנו שוב ניתקע עם החשמל והמים"

"אנחנו חוסכים מעצמנו את האוכל כדי שיבינו שאנחנו באמת סובלים וצריך לשים סוף לסבל הזה בהקדם האפשרי", הדגישה.