ז'אק קופפר
ז'אק קופפר צילום: נתנאל כהן

ז'ק קופפר, איש בית"ר וראש המחלקה לפעילות בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית, הלך לעולמו.

קופפר שימש כיו"ר ומנכ"ל של חברות לשיווק שעונים ותכשיטים, סגן יו"ר של ה-National Federation of Industry וכן שימש כשופט בבית הדין המסחרי בצרפת.

במסגרת שירותו הציבורי, הוא שירת כיו"ר חזית הסטודנטים בצרפת, יו"ר תנועת חירות בצרפת וכן כיו"ר תנועת הליכוד בצרפת. בישראל הוא המשיך לפעול כיו"ר הפיתוח של קריית ארבע – חברות ותנועת ליכוד העולמית. בשנים האחרונות כיהן כיו"ר תנועת הליכוד העולמית ושימש כחבר ההסתדרות הציונית העולמית.

יו"ר ההסתדרות הציונית יעקב חגואל ספד לו: ''המום וכואב קיבלתי את הבשורה על פטירתו של חבר ההנהלה הציונית, ראש המחלקה לפעילות בתפוצות ולדוברי צרפתית, הבית"רי ז'ק קופפר.

''משך עשרות שנים חינך ז'ק לאהבת הארץ, למאבק על דמותה וערכיה של הציונות, להתיישבות ולמאבק באנטישמיות. הוא נלחם עד יומו האחרון והאמין בצדקת דרכו. ראה עצמו כממשיך משנתו של ז'בוטינסקי, חינך דורות רבים בארץ ובתפוצות, קרא לעלייה ולגאווה יהודית וציונית''.

חגואל סיפר: ''ז'ק ליווה את חניכיו בבית"ר ואת אין ספור מכריו בהתוויית החוט שמקשר בין ארץ ישראל לעם ישראל. ז'ק, בית״רי, מנהיג ציוני - עד יומך האחרון, הקפדת להשתמש בברכת תל חי. היום, אני מברך אותך בפרידה ובעצב מחד, אבל בגאווה על המורשת הז׳בוטינסקאית שלך מאידך. תל חי בית״רי. חבל על דאבדין ולא משתכחין''.

קופפר נגד גנץ

תנועת הריבונות שיגרה דברי תנחומים על פטירתו של קופפר ז"ל: "ז'ק קופפר הביע במילים ובמעשים את אהבתו לעם ישראל ולארץ ישראל, חיזק והעצים את הקשר החי של יהודי צרפת לארץ ישראל והוביל לגל עליה משמעותי של יהודים מצרפת לארץ ישראל. התיישבות, היאחזות בארץ ועלייה היו החזון שאותו הניף בכל עת ובכל מקום".

"דבריו החמים, היוצאים מהלב בפשטות ומתוך אמת פנימית עמוקה, הציתו לבבות של רבים באהבה לארץ ישראל, בתחושת גאווה על זהותם היהודית ובדרישתם לריבונות ישראל על ארצו. נפשו של ז'ק ז"ל הייתה נפש יהודי חופשיה ומנוערת מתסביכי נחיתות וחולשה לאומית. את דגליו של העם היהודי הוא הניף מבלי להתנצל ומבלי להתרפס. רוח זו ופעילותו הנמרצת למען עם ישראל הם המורשת אותה הנחיל לכולנו ואותן נמשיך, נקדם ונמנף הלאה להמשך הגשמת והעצמת החזון הציונות, לריבונות ישראל בארצו, בעירו ובהר קודשו".

עוד נאמר בהודעת תנועת הריבונות כי "עוד בחייו העביר ז'ק קופפר את השרביט הלאה לבתו, חברתנו היקרה עו"ד נילי נאורי, ויחד ליוו אותנו, חברי תנועת הריבונות, בצעדות, במשמרות המחאה והתמיכה ובפעילויות המגוונות למען הארץ והריבונות בה. תנועתנו תמשיך לצעוד בדרכו ולאור אמונתו היוקדת של ז'ק ולמשפחתו נמסור תנחומים מלב אוהב. בבניין ארץ ישראל ובריבונות עם ישראל בה תנוחמו".