משה יעלון
משה יעלון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו״ר מפלגת תל״ם ח״כ משה בוגי יעלון החליט הערב (ראשון) לבטל את מועמדותו של עו״ד איימן אבו רייא ברשימת תל״ם לבחירות לכנסת ה-24.

״ערכי תל״ם ובראשם הדוגמא האישית, מחייבים אותנו בראש ובראשונה. נאה דורש נאה מקיים״, אמר יעלון שהודיע על החלטתו לעו״ד אבו רייא.

איימן אבו רייא הוסר מרשימת תל''ם לאחר שדווח בכלי התקשורת כי הוא נחשד בפלילים אשר התיק בעניינו טרם נסגר.

מוקדם יותר הציג יעלון את מפלגתו המחודשת לאחר שהתפצל מסיעת יש עתיד של יאיר לפיד. במעמד הכרזת התמודדות מפלגת תל"ם אמר יעלון: "מלבד הכשל הניהולי בתחומים רבים, אנו חשופים לתרבות שקר נרחבת, מסוכנת וחסרת מעצורים. ולכן אני כאן, מונע מכובד האחריות, אבל גם מהתקווה שנובעת מהידיעה שיש בידינו, כולנו, היכולת לשנות וליצור חוזה חדש בינינו, כל מרכיבי החברה הישראלית".

יעלון הוסיף: "מיד לאחר הבחירות הקרובות, נפעל להקמת ממשלה שתתמקד בהחזרת המדינה לתלם: החזרת סדרי שלטון תקינים וממלכתיות וביצור שלטון החוק, עבודת הממשלה למען האזרחים, הגנה על האזרחים מפני הנגיף, שיקום הכלכלה והעסקים, החזרת מאות אלפי מובטלים למעגלי העבודה. את חילוקי הדעות סביב שלל נושאים אחרים נניח בצד, לפי שעה".

מועמדים נוספים ברשימתו של יעלון: שר המדע היוצא יזהר שי, קרין מאיר רובינשטיין - המנכ"לית של האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות וכן פרופ' חגי לוין שהתפטר מוועדת המומחים המייעצת למשרד הבריאות במשבר הקורונה.