ועידת רבני אירופה במינסק
ועידת רבני אירופה במינסק צילום: אלי איטקין

הוועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' אישרה היום (ראשון) את צירופם של רבנים חדשים מרחבי העולם לשורות הועידה כחברים עמיתים.

בראשות אסיפת הרבנים ממדינות ערב, מדינות המפרץ, אפריקה ודרום אמריקה יעמדו רבה של דרום אפריקה הרב ד"ר זאב (וורן) גולדשטיין והרב דוד יוסף, ראש בית המדרש 'יחווה דעת' ורבה של שכונת הר נוף בירושלים. השניים יצורפו כחברים עמיתים לוועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה'.

נשיא 'ועידת רבני אירופה' ורבה של מוסקבה הרב פנחס גולדשמידט אמר: "מאז הקמתה, לאחר מלחמת העולם השנייה, סייעה 'ועידת רבני אירופה' לקהילות רבות באירופה כמובן, ולקהילות רבות בעולם, חלקן גם תחת משטרים אפלים, במסירות נפש של ממש".

"כולנו יודעים", הוסיף הרב גולדשמידט, "כי למגיפת הקורונה יש השפעה עולמית עצומה ובימים כאלה ניכר יותר הצורך החיוני מאוד שקהילות יהודיות בינלאומיות ומנהיגיהן הרוחניים יפעלו יחד כדי לתמוך זה בזה בתקופה קשה זו. זכות היא לנו בהצטרפות הרבנים החשובים שיעמדו בראש האסיפה החשובה הזה ולהודות להם מקרב לב על הסכמתם לעמוד בראשו. הם מביאים עימם ניסיון עשיר ויהוו נכס עצום לקהילות הקודש ול'ועידת רבני אירופה".

יו"ר הועדה המתמדת אב בית הדין לונדון הרב מנחם געללי אמר כי הוא מקדם בברכה את הרבנים מישראל ודרום אפריקה עם הצטרפותם כחברים עמיתים בועדה המתמדת. "אתגרים רבים לפנינו במדינות אותם הם מייצגים ו'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק", אמר הרב געללי.

המנהל הרבני של הועידה ראש ישיבת 'תורת חיים במוסקבה הרב משה לבל אמר כי באסיפה הבינלאומית המיועדת לרבנים מחוץ למדינות אירופה המסורתיות יהיו חברים רבנים ממדינות רבות, ביניהן מרוקו, תוניסיה, איראן, טורקיה, איחוד האמירויות, דרום אפריקה ומרחבי דרום אמריקה. "האסיפה נועדה לתמוך ברבנים מרחבי העולם", הסביר הרב לבל, "לייצר רשת בינלאומית שתאפשר לרבנים ללמוד ולתמוך זה בזה, צורך שגבר, כאמור, במיוחד בעקבות מגיפת הקורונה. חברי האסיפה ישתתפו בכנסים ובהשתלמויות רבניות של 'ועידת רבני אירופה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו