השוטר מפרשת מות אהוביה סנדק לאחר המעצר: "זרקו אותי כמו פושע"

השוטר נחקר בחשד לשיבוש הליכי חקירה - ושוחרר. "כל הלילה הייתי באבו כביר עם אסירים ודמעות בעיניים. אמרו שאני יכול לאבד את העבודה"

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

השוטר מפרשת מות אהוביה סנדק לאחר המעצר: "זרקו אותי כמו פושע"-ערוץ 7
אהוביה סנדק
צילום: באדיבות המשפחה

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים חקרו היום (שני) את השוטר שהיה מעורב בתאונת הדרכים שבה נהרג אהוביה סנדק, בגין חשד לשיבוש הליכי חקירה.

הוא נעצר לאחר שנטען כי בשבוע שעבר התראיין לעיתונאי קלמן ליבסקינד בעיתון מעריב. "כל הלילה הייתי באבו כביר עם אסירים ודמעות בעיניים שאני צריך להיות במעצר", סיפר השוטר.

בחדשות 13 דווח כי החוקרים ניסו להוציא מהשוטר הודאה לפיה הוא התראיין לעיתון מרצונו, ואמרו לו כי אם לא יעבור בדיקת פוליגרף - הוא יובא להארכת מעצר.

"זרקו אותי לשם כמו פושע", הוסיף השוטר לתאר את תחושתיו מהמעצר. "אחד החוקרים אמר שאני יכול לאבד את העבודה שלי. 'נוריד אותך לסיור, להיות נהג במשטרה. חבל, אתה יכול לאבד את פרנסתך'".

כאמור, השוטר נעצר בבוקר ובחלוף כמה שעות שוחרר למעצר בית בן שלושה ימים, והורחק מיחידתו למשך עשרה ימים. גם ליבסקינד עצמו זומן למתן עדות - אולם בהמשך, מח"ש הורתה לעיתונאי שלא להגיע.

מטעמו של השוטר שנעצר נמסר בתגובה כי "מעצר זה הינו מעצר השתקה - מעצר שווא. ככל נראה מחשש לשיבוש הליכי חקירה דבר המוכחש מיסודו. מח"ש פועלת תחת לחץ ציבורי ותקשורתי ולא באופן ענייני".

"לא ייתכן שעוצרים שוטר מוערך כאחרון העבריינים מיד לאחר הפגנות אלימות בכל הארץ בעניין, כאשר מעצר מרשי בוצע שלושה שבועות אחרי האירוע הטרגי כשמרשי נחקר מספר פעמים ושיתף פעולה מלאה בחקירותיו ואין כל חשש לשיבוש".

"הדבר התמוה יותר מכל הוא שזמן קצר לאחר ההפגנה בנתניה ששם מחו כ-150 בני אדם מול ביתה של ראש מח"ש, קרן בר מנחם, וקראו לה להתפטר מתפקידה נעצר מרשי", המשיך עורך הדין. "על מח"ש לערוך חשבון נפש 'היד קלה על האזיקים' ואני קורא למח"ש להתעשת ולשחרר את מרשי לאלתר".