ערן זהבי
ערן זהבי צילום: Roy Alima/Flash90

כמו העולם כולו, גם ערן זהבי ירצה לשכוח את שנת 2020. מגיפת הקורונה שהגיחה אל חיינו והחלה את התפשטותה בסין, פגעה בו קשות כאשר אחרי התפרצותה, הקפאת הליגה הסינית והפעילות הספורטיבית בכל העולם, חזר זהבי לישראל ולא שב עוד לסין.

לאחר דין ודברים עם קבוצתו הסינית, חתם זהבי בקבוצת פ.ס.וו איינדהובן ההולנדית בקול תרועה רמה ומיד אחרי שהרשית במשחק הבכורה שלו במדים של הקבוצה ההולנדית, הגיע המשבר הגדול.

יכולת רעה על כר הדשא, פרשיה במסגרת הליגה האירופית כאשר נאסר עליו לקחת חלק במשחק קבוצתו בשל הימצאות לחולה קורונה ופציעה שהשביתה אותו חודש וחצי מכל פעילות, הביאו את זהבי למשבר שיחד עם הביקורות בהולנד כבר גרמו לו לפזול ולשקול חזרה אפשרית לארץ ולמכבי ת"א.

אבל לא זה מה שיעצור את הווינר הכי גדול בתולדות הכדורגל הישראלי. היום (ראשון) חזר זהבי אל כר הדשא אחרי חודש וחצי של היעדרות בשל פציעה - ישר למשחק הכדורגל הגדול ביותר בכדורגל ההולנדי, מול מועדון הפאר אייאקס, מוליכת הטבלה.

זהבי הראה שוב למה הוא נחשב לווינר הגדול ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי וכמה עוד תשוקה נותרה בו למשחקים כאלה גדולים.

לא רק זאת, אלא שזהבי כבש את השער ה-5,000 של המועדון, את שער השדה הראשון שלו על אדמת הולנד ועשה משהו שאף אחד לא עשה ב-11 השנים האחרונות: כבש צמד מול אייאקס תוך 21 דקות בלבד.

שערים בדקה ה-2 והדקה ה-21 של זהבי היממו את שחקני אייאקס מוליכת הטבלה ונראה היה כי פ.ס.וו תתפוס את מקומה בטבלת הליגה ההולנדית.

לצערו של זהבי ולצער חבריו לקבוצה, גם זה לא הספיק מול מוליכת הטבלה הגאה שכבשה שערים בדקות ה-40 ו-65 ובסיום ירדו השתיים מהמשחק בתיקו 2:2. פ.ס.וו נותרת במקום השני עם 34 נקודות, אייאקס ראשונה עם 35.

זהבי? הוא פתח את שנת 2021 בסערה ועם תיאבון להוכיח לכולם בהולנד ובכלל כמה הם טעו לגביו. בינתיים הוא רחוק רק 28 שערים מלהיות המבקיע הישראלי הגדול בהיסטוריה כשבמאזנו 312 שערים, לאלון מזרחי 339 מיד אחריו. האם גם את השיא הזה ישבור אחד מגדולי שחקני הכדורגל הישראליים בכל הזמנים?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו