תנועת אריאל לא עוצרת בסגר

קומונריות התנועה יצאו להתנדבות חקלאית בכפר זוהרים בשיתוף תנועת השומר החדש. "ממציאות את עצמן מחדש ופועלות בהתאם להנחיות".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

תנועת אריאל לא עוצרת בסגר-ערוץ 7
הקומונריות בכרם
צילום: חיה שלומית צור

40 קומונריות מתנועה הנוער אריאל יצאו היום (ראשון) להתנדבות חקלאית בכפר זוהרים בשיתוף תנועת השומר החדש.

הבנות הצטרפו לזוג חקלאים, יאיר וסמה מנחושה, בעלי הכרם ליד כפר זוהרים. סמה שיתפה את הבנות בחשיבות של כרם אורגני. וסיפרה להם על גידול ענבים אורגנים במטרה לייצר יין תירוש אורגני.

אסתר דיב המרכזת את הקומונה בתנועה סיפרה: "הגענו לשטח כדי לעזור לחקלאים בתקופה המאתגרת הזו. בזמן שעם ישראל בסגר, צוות הקומונה יצא לשטח להתנדב ולתת מעצמו איפה שצריך אותנו, במקביל לתפעול הסניף בזמן הסגר. כשהן ממציאות את עצמן מחדש ופועלות בהתאם להנחיות. זה המקום להודות להן. זכות שאתן הקומונריות שלנו''.

אסתר שיין, ראש תחום בנות בתנועת אריאל, סיכמה את החוויה: "הבנות למדו לעומק את האתגרים של החלקאות בישראל ויחזרו לסניפים כדי לחנך בדור של הייטק על חשיבות החיבור לאדמת ארץ ישראל".

ניב ויזל
צילום: Ola & Pavel photography

מזכ"ל התנועה דביר עמיאור: "תנועת הנוער אריאל לא עוצרת גם בזמן שכולם בסגר, נמשיך בתנועה לחשוב איך נוכל להביא את הערכים לידי ביטוי במקביל להכשרות ערכיות ומקצועיות לצוותים שלנו".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "העובדים החיוניים אשר תורמים לכלכלת המדינה, בשגרה וכמובן בעת קורונה, הם החקלאים. לכן, בעת הזו חשוב יותר מכל לסייע להם לצלוח את התקופה ולעמוד באתגרים הרבים, בראשם הצורך בידיים עובדות.

''אני שמח שחניכי וחניכות תנועת הנוער אריאל משתתפים ומשתתפות בפעילות ערכית וחינוכית למען הקהילה, אשר תסייע בידי החקלאים לשווק את התוצרת החקלאית ואת תנובת השדה של המרחב הכפרי שלנו", הוסיף ויזל.