יהדות בלב השיח
יהדות בלב השיח צילום: דוברות

מעל 130 צעירות וצעירים בגילאי 18-27 החלו את התכנית להכשרת כותבים צעירים שיזמו "צעירי הציונות הדתית" מבית מפלגת האיחוד הלאומי.

התכנית בשם "יהדות בלב השיח" אותה יזמו צעירי המפלגה כוללת בני ישיבות, בנות מדרשה, סטודנטים, חיילים וצעירים רבים ומטרתה להכשיר כותבים צעירים שיעמיקו את השיח בנושאי דת ומדינה.

המפגש הראשון החל בסדנה של הרב עידו רכניץ בנושא "מבוא למדיניות ציבורית''. המשתתפים שמעו על חשיבות העיסוק בנושא ''מדיניות ציבורית על פי התורה'' וסקירה מפורטת על הדרך לגשת אל הנושאים הללו, איך למצוא מקורות תורניים לשאלות ציבוריות וכיצד להעלות זאת על הכתב.

הרב רכניץ מחבר הספרים 'מדינה כהלכה' ו'אתיקה צבאית יהודית', משמש כמנהל המחקר ב'מכון משפטי ארץ' ודיין ברשת בתי הדין לממונות 'ארץ חמדה', ומלווה את התכנית מתחילתה ובמהלך הכתיבה.

במסגרת התכנית תתקיים בשבוע הבא שיחה של הרב חיים נבון בנושא 'עקרונות הכתיבה' ולאחריה המשתתפים יכתבו מאמר על אחד הנושאים הנוגעים לליבם. 20 כותבים וכותבות מצטיינים יזכו להשתתף בסדנת כתיבה פובליציסטית מקצועית בהובלת שלמה פיוטרקובסקי ועפרה לקס, בה יהפכו את המאמר לטור דעה קצר שיפורסם בבמות ציבוריות. כלל המאמרים יפורסמו בחוברת מסודרת, ושלושה כותבים מצטיינים יזכו בפרס מכובד.

את המאמרים ישפטו בין היתר הרב עידו רכניץ, הרב יאיר קרטמן ראש בית המדרש 'תורת המדינה', ועורך העיתון 'בשבע' עמנואל שילה.

נהוראי כהן מ'צעירי הציונות הדתית' וממובילי המיזם אומר כי "בשנים האחרונות נושאי דת ומדינה מהווים חלק משמעותי מהשיח בציבוריות הישראלית וראינו צורך להכשיר כותבים צעירים שיעמיקו בנושאים הללו וידעו להעמיק בעולם התורני ולכתוב בצורה מקצועית את האמירות הערכיות של התורה בנושאים אלו.

''הופתענו לראות את ההיענות הגדולה כשכבר בשבוע הראשון נרשמו למעלה מ100 צעירים וצעירות. אנו בטוחים שקבוצה איכותית זו תתרום להעמקת השיח ולהנכחת התורה במרכז סדר היום הציבורי המדינה", הוסיף כהן.