"השדכן מבלפור" ניסה ונכשל

בסביבת ראש הממשלה ניסו לקבוע פגישה בין בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר במטרה לקדם ריצה נפרדת מימינה. על פי הדיווח בן גביר סירב.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשפ"א

"השדכן מבלפור" ניסה ונכשל-ערוץ 7
בן גביר וסמוטריץ'
צילום: ערוץ 7

מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו ניסו באחרונה לקבוע פגישה בין איתמר בן גביר לבצלאל סמוטריץ' שאמורה הייתה להיערך במעון הרשמי של ראש הממשלה, כך דווח הבוקר בעיתון 'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח בן גביר החליט שלא לקיים את הפגישה בשל החשש שהיא תשמש כאמצעי לחץ על נפתלי בנט ולא תקדם מגעים אמיתיים לריצה משותפת בינו לבין מפלגת האיחוד הלאומי.

סביבתו של ראש הממשלה ביקשה לערוך את המפגש בתיווכו של נתניהו כדי לקדם את מהלך הריצה המשותפת של שתי המפלגות.

עו"ד בן גביר הסכים, אך היתנה זאת בהבטחה שהפגישה תדבר על מהלך אמיתי ולא תשמש את סמוטריץ' כקלף מיקוח במגעים מול נפתלי בנט.

אלא שהמתווכים בנושא בסביבת נתניהו הבהירו כי מבחינת ראש הממשלה הוא מעוניין למקסם את הקולות שיצטרפו לקואליציה עתידית שלו ועל כן אין לו שום יכולת להבטיח הבטחות מסוג זה.

דוברות ראש הממשלה מסרה בתגובה כי ניסיונות תיאום פגישה אינם מוכרים להם.

מצידו של בצלאל סמוטריץ' נמסר: "מפלגת הציונות הדתית מנהלת את ענייניה בעצמה ואין לה צורך בסיוע או בתיווך של איש". ח״כ סמוטריץ' אמר הבוקר לרדיו קול ברמה "לא היה ולא נברא ולא משל היה. אפילו את התגובה שמופיעה שם בשמי אני לא מסרתי. זה ספין של איתמר בן גביר או של מישהו שרצה להרגיש חשוב".

עו"ד איתמר בן גביר הגיב: "היינו יותר משמחים שבצלאל סמוטריץ יהיה שותף לחיבור אמיתי בציונות הדתית והקמת מפלגה שתיצור מפץ ימני, אך לפי כל האינדיקציות בצלאל בחר שלא להצטרף לחיבור הנרקם רוצה בסך הכול להגדיל כוחו אצל בנט. לא נגיב על שאר הטענות המועלות".