וואטסאפ
וואטסאפצילום: אייסטוק

אם אתם משתמשים בוואטסאפ כנראה שכבר קיבלתם או תקבלו בקרוב את ההודעה על עדכון הפרטיות של וואטסאפ שמאשר לחברה להשתמש במידע שאתם מעבירים באפליקציה.

בניגוד לעבר הפעם גם ישנה אזהרה שלאחר השמונה בפברואר (כו שבט) האפליקציה תחדל מלפעול ללא האישור.

אז מה זה אומר והאם צריך להיזהר? בגדול זה אומר שוואטסאפ שנמצאת בבעלות פייסבוק רוצה לנצל יותר מהמידע שלנו על מנת להתאים לנו פרסומות, זהו בעצם מודל הרווח העיקרי של כל החברות "מתנדבות" לתת לנו אפליקציות משוכללות כל כך יוטיוב, ג'ימייל, גוגל, פייסבוק וכן גם וואטסאפ.

העניין פה שבוואטסאפ עובר המון מידע רגיש ואישי והחשש העיקרי הוא מפני דליפה שלו. בין היתר באופן לא רשמי משתמשים בוואטסאפ בצה"ל, משרדי הממשלה, מערכי הרפואה ועוד

בפועל נראה שהחשש מאישור התנאים החדשים לאדם הפרטי הוא נמוך מאד, ומידע שבאמת דורש סודיות מופלגת בכל מקרה אין מקומו בפלטפורמות הדיגיטליות. כל עדכון פרטיות או פרצת אבטחה שנחשפת בוואטסאפ מייד מעלה את האפשרות שמשתמשים יבחרו לפנות אל המתחרות.

המתחרה הישירה של וואטסאפ היא טלגרם, לטלגרם יש כמליון משתמשים בארץ ובכל קריסה של וואטסאפ לכמה שעות היא מדווחת על גל הצטרפויות, רבים הצטרפו אליה בגלל ערוצי החדשות והסרטים והיא התפרסמה גם בגלל ערוצי הטלגראס שמכרו סמים.

בין היתרונות הבולטים שלה ניתן למנות את העובדה שהיסטוריית הצ'אט ניתנת לצפייה גם למצטרפים חדשים לקבוצה או לערוץ, ניתן להעביר בה קבצים גדולים משמעותית מוואטסאפ ואפשר להשתמש בה מהדפדפן גם בזמן שהפאלפון מכובה בניגוד לוואטסאפ ווב שדורשת חיבור לטלפון הנייד.

לאחר פרסום המדינות החדשה של וואטסאפ רבים בארץ ובעולם מדברים על מעבר לאפליקציות המתחרות, האם זה יקרה או לא? ימים יגידו.