מוטי קרפל: לא בצלאל סמוטריץ', אהובי

לבנט שקד וכהנא עם ישראל יכול להתחבר. ודרכם הוא יוכל להתחבר גם אליך.

מוטי קרפל , כ"ז בטבת תשפ"א

מוטי קרפל
מוטי קרפל
צילום: עצמי

לא בצלאל סמוטריץ', אהובי. אתה לא יכול לשמור את הרב קוק לעצמך. עם ישראל כולו מחכה לאורו.

ואתה לא רשאי למנוע ממנו את האור הגדול הזה רק כדי להתחמם ממנו לבד. האור האלוקי לא יורד ומתגלה בעולם ישירות, במלוא אורו בהירותו וטהרתו, כמו שהוא בשמיים.

הוא יורד לארץ דרך מסכים, לבושים, ממוצעים, ואמצעים, שמפחיתים ומסתירים את אורו הגדול, כי העולם לא יכול לקבל את אורו בטהרתו. דרכך, בצלאל, עם ישראל לא מצליח להתחבר לאורו של הרב קוק ולתורת ישראל. אתה "דתי" מידי בשבילו. אתה מסתיר לו. הוא צריך מישהו יותר קרוב אליו, יותר "לייט". שמדבר בשפתו. באותו גובה.

לבנט שקד וכהנא עם ישראל יכול להתחבר. ודרכם הוא יוכל להתחבר גם אליך. ואז גם לאורו של הרב קוק. ולתורת ישראל. כל אחד ואחת מישראל לפי מידתם. ולא, זה שבנט רוצה להיות ראש ממשלה זה לא רק עניין פרטי שלו.

אם עם ישראל יבחר בחובש כיפה סרוגה לראשות הממשלה ויזדהה אתו, זה ישרה רוח חדשה בישראל. זה יקרב אותו למסורת, לאתוס הישראלי, לתודעה הישראלית המקורית, ליהדות וגם לתורה.

זה יפתח לעם ישראל פתח להיזכר בעצמו, לחזור לעצמו, פי אלף מכול מפעלי הקירוב של כל הציבור הדתי בכול ההיסטוריה שלו גם יחד. ובשביל זה בצלאל, אתה צריך את בנט לא פחות ממה שהוא צריך אותך. וכנראה יותר. רק יחד.